Frontman skupiny E!E: Dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám
NEPŘEHLÉDNĚTE
26. března 2020 (20:51)
foto: pribram.cz
Městské kulturní centrum v Příbrami zahajuje projekt „Živák do obýváku“. Na co se můžeme těšit, jsme se zeptali jak vedoucího centra Vlasty Ševra, tak i zpěváka Bořka Řehoře, který projekt se svou skupinou E!E již tento pátek odstartuje.
Vyhlášený nouzový stav, kvůli kterému je výrazně omezený pohyb a veškeré kulturní akce byly zrušeny, nenechal Městské kulturní centrum v Příbrami odpočívat.
Již tento pátek startuje nový projekt „Živák do obýváku,“ který prostřednictvím sociálních sítí nabídne v pravidelných časech kulturní vystoupení. „Přineseme v této nelehké době seriál hudebních koncertů, DJ setů, autorského čtení a dalších kulturních přenosů do vašich obýváků,“ říká Vlasta Ševr, vedoucí kulturního centra v Příbrami.
Již tento pátek startuje nový projekt „Živák do obýváku,“ který prostřednictvím sociálních sítí nabídne v pravidelných časech kulturní vystoupení. „Přineseme v této nelehké době seriál hudebních koncertů, DJ setů, autorského čtení a dalších kulturních přenosů do vašich obýváků,“ říká Vlasta Ševr, vedoucí kulturního centra v Příbrami.
Koncerty by měly být přenášeny v pravidelných termínech. „Chtěli bychom určitě dodržet každou středu a pátek, ale ve hře jsou i nedělní vystoupení. Momentálně máme z osmdesáti procent pokrytý i duben,“ odtajnil Ševr.
foto: pribram.cz
Již tento pátek odstartuje první vysílání koncert skupiny E!E. Začátek přenosu je plánován na 20. hodinu a měl by trvat přibližně dvě hodiny. Vysílání bude zajištěno prostřednictvím Facebooku ve skupině Živák do obýváku.
Pro skupinu E!E je tento způsob vystoupení premiérou, ale pozvání přijali ihned, co byli osloveni. „Je to pro nás nezvyklá situace, protože hrajeme normálně každý víkend. Problém jsou hlavně zrušené koncerty a turné s Visacím Zámkem, protože v našem vytížení najít náhradní termíny není jednoduché. Nicméně věříme, že fanoušci situaci chápou a o naše živé vystoupení do budoucna určitě nepřijdou,“ řekl pribram.cz zpěvák Bořek Řehoř.
Pro skupinu E!E je tento způsob vystoupení premiérou, ale pozvání přijali ihned, co byli osloveni. „Je to pro nás nezvyklá situace, protože hrajeme normálně každý víkend. Problém jsou hlavně zrušené koncerty a turné s Visacím Zámkem, protože v našem vytížení najít náhradní termíny není jednoduché. Nicméně věříme, že fanoušci situaci chápou a o naše živé vystoupení do budoucna určitě nepřijdou,“ řekl pribram.cz zpěvák Bořek Řehoř.
foto: pribram.cz
Kapela připravila průřez třiatřicetiletou tvorbou spíš v klidné formě, protože bez živých fanoušků to není podle Bořka to pravé. „Myslím, že v tuto chvíli má každý starostí dost a nemíníme se angažovat s podbízivými songy jako Noste roušku atd. Až uzraje čas, určitě vytáhneme na svět nějaké nové věci. Teď je to prostě takto, musíme se s tím smířit. Takže bohužel zatím dřepte doma, nalaďte internet a my přijdeme k vám,“ dodal.
foto: pribram.cz
Mezi dalšími interprety budou především příbramské kapely. „Již dnes máme nasmlouváno několik dalších vystoupení. Diváci se mohou těšit například na skupinu Knírek, Pawnshop nebo třeba na DJ Fedyho. Komunikujeme také s herci z divadla, kteří by měli autorská čtení,“ uvedl Ševr.
Ohledně dodržení hygienických nařízení je podle Ševra připraveno asi deset opatření. „Všichni účastníci byli předem na to upozorněni. Kromě jiného budeme dezinfikovat mikrofony, technici budou vybaveni veškerými ochrannými pomůckami a většina interpretů bude hrát v rouškách. Například zpěvák skupiny E!E avizoval, že koncert odzpívá v roušce.
foto: pribram.cz
Zatím se všichni účinkující vzdali nároku na honorář. „Momentálně také přemýšlíme nad zřízením transparentního účtu. Výtěžek by mohl pomáhat potřebným. Do budoucna zvažujeme i přístup přes e-Vstupenky,“ řekl Ševr s tím, že koncerty jsou směřované pro širokou veřejnost, ale především pro členy záchranných složek, kteří se každodenně vystavují přenosu koronaviru ve větší míře. Na závěr by rád poděkoval všem, kteří se do projektu zapojili. „S nápadem jsme přišli před týdnem. U jeho zrodu stál Míra Polák a Kuba Ročňák. Prostory nám poskytl kytarista Petr Stawarz, který provozuje bowling na Chmelnici a ozvučení zajistil zvukař příbramského divadla Vláďa Motyka. Závěrem patří velké poděkování vedení města, které dalo tomuto nápadu zelenou a podpořilo ho,“ dodal Ševr.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Semifinále 2. ligy: Příbram padla v nájezdech. Vyrovnaný duel s Prostějovem rozhodla až loterie
Semifinále mezi Příbramí a Prostějovem začalo dramatem, které se lámalo až v …
SPORT
Drama v Dobrošovicích: Řidič autobusu zkolaboval za volantem a srovnal se zemí kapličku
Vážná dopravní nehoda ochromila ve středu odpoledne provoz v obci Dobrošovice na …
AKTUALIZOVÁNO
Chcete jaro plné zpěvu? Pak pomozte ptákům. Dnes je jejich mezinárodní den
Každý rok na 1. dubna připadá Mezinárodní den ptactva. Možná to zní jako apríl, ale …
ZAJÍMAVOSTI
Velikonoce omezí provoz lékárny ONP, pacienti mohou využít náhradní provozy
Lékárna ONP bude během velikonočních svátků uzavřena. Nemocnice zároveň informuje o …
MUDr. Daniel Bělík: Vrací hráče zpět na led. Bezpečně, rychle a s respektem k tělu
Na ledě rozhodují góly, ale v zákulisí často rozhoduje zdraví. A právě tam stojí …
ROZHOVOR
V Příbrami se zkomplikovala oprava chodníku kolem kostela na náměstí J. A. Alise
V Příbrami se zkomplikovala rekonstrukce historického chodníku kolem kostela svatého …
AKTUÁLNĚ
Příbram slaví úspěch v boxu a kickboxu, osm vítězství z víkendu
Příbramský tým bojovníků z Rasken Gymu pokračuje v úspěšném tažení. O víkendu 28. …
SPORT
Divočáci v Příbrami už lezou do zahrad. Město chystá odchyt a převzetí honitby
Divočáci se v posledních týdnech stále častěji objevují v okrajových částech Příbrami …
AKTUÁLNĚ
Zítra to vypukne: Jiráskovy sady se uzavřou kvůli výměně vodovodu a kanalizace
Příbram čeká dopravně velmi nepříjemný duben. Od 1. dubna se kvůli výměně vodovodu a …
DOPRAVA
V křižovatce na Skalce se střetly dva osobáky
Na silnici I/18 u obce Drásov se v úterý 31. března po 15. hodině srazily dva osobní …
DOPRAVA




