Fotoklub Uran slaví 65 let a vystavuje v Březnici
7. listopadu 2022 (06:15)
foto: Fotoklub Uran, z instalace výstavy v Příbrami / se souhlasem
Fotografie členů klubu můžete zhlédnout do konce tohoto roku v Kavárně v Koleji.
Příbramský fotoklub Uran byl založen v roce 1957. Pokračovatele fotokroužku při národním podniku Safina pod svá křídla přijaly Uranové doly, díky jejichž „mecenášství“ si klub mohl dovolit pracovat v bohatě vybavených fotokomorách, s obsáhlou kolekcí fotoaparátů a nejrůznějšího fotopříslušenství. „Schůzky se už tehdy konaly ve čtvrtek v 18 hodin. Navštěvovalo je třicet až čtyřicet členů a většina z nich přinášela každý poslední čtvrtek v měsíci snímky do soutěže na dané téma,“ zmiňuje na stránkách jeden ze současných členů Pavel Šrámek. Stejný čas pravidelných setkání drží Uran dodnes v restauraci Plzeňka Zlatý Soudek na náměstí T. G. Masaryka.
„Po odchodu zřizovatele zažil fotoklub dva významné zvraty. První nastal při ztrátě dotací Uranových dolů. Druhý byl dán rychlým nástupem digitální fotografie a nutností vyrovnat se s touto skutečností,“ vrací se Pavel Šrámek k událostem, se kterými se spolek nakonec úspěšně vypořádal. Později fungoval také pod příbramským Q-klubem AMAVET.
Vedle týdenních schůzek pořádá klub soutěže a výstavy – aktuální, připomínající půlkulaté výročí zhlédnete až do 30. prosince v březnické Kavárně v Koleji. Výstava je pokračováním expozice v bistru Vesmírek v příbramské Vile Obora, v Březnici si návštěvníci prohlédnou stejnou kolekci fotografií rozšířenou o některá další díla. Přístupná je v otevírací době kavárny.
foto: Fotoklub Uran, z instalace výstavy v Příbrami / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Město Příbram se vyjádřilo k diskutabilnímu pietnímu aktu
•Nové chodníky podél silnice I/4 v Chraštičkách zajistí bezpečnější pohyb
•Podlesí získá přes milion korun na rekonstrukci sportovního areálu
Další články
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT
Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské
Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září …
Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami
Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky
Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní …
AKTUÁLNĚ
Dálnice D3 se v létě posune. Jihočeská část bude hotová příští rok, středočeská má vykoupeno už 50 % pozemků
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) oznámilo další postup při dostavbě dálnice D3. Už …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením
Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb
Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice
Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na …
DOPRAVA
Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně
Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. …
ZAJÍMAVOSTI




