13. 6. svátek má Antonín

Fotograf Václav Jirásek provede svojí výstavou v příbramské galerii

20. ledna 2025   (17:00)
Fotograf Václav Jirásek provede svojí výstavou v příbramské galerii
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková

Komentovaná prohlídka výstavy Industria Remastered se koná v úterý 21. ledna od 18.00. Fotografie Václava Jiráska si v Galerii Františka Drtikola můžete prohlédnout do 16. února.


Výstava fotografií Václava Jiráska v příbramské Galerii Františka Drtikola se překlopila do druhé poloviny svého trvání. Industriálními výjevy počátku tohoto tisíciletí provede v úterý 21. ledna sám autor a kurátorka výstavy, ředitelka příbramské galerie Magda Danel. Komentovaná prohlídka začíná v 18.00.

Výstava Industria Remastered vrací návštěvníky do průmyslových fabrik první dekády 21. století. „Na hraně před zánikem nebo rekonstrukcí zachycuje Václav Jirásek jednotlivé podniky, jejich industriální krajinu, architekturu, prostředí a intimní zázemí pracujících lidí,“ popisuje galerie. Náměty většinově velkoformátových snímků jsou nejen monumentální výrobní haly, jež mají slavnou minulost již dávno za sebou, ale často také lidé s nimi pracovně spjatí. „Právě tito hrdinové jsou průvodci naší výstavou od zářné budoucnosti průmyslové revoluce po apokalyptickou industriální krajinu, jež si bere zpět příroda,“ komentuje galerie.
Fotografie, které vznikaly v bývalé ČKD Blansko, Poldi Kladno nebo v třineckých a vítkovických železárnách, jsou umístěny ve dvou patrech galerie. Atmosféru podniků těžkého průmyslu navozují také autentické instalace pracovního zázemí dělníků či jejich torz.
Fotografie, které vznikaly v bývalé ČKD …
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková
Výstava je v Galerii Františka Drtikola otevřena do 16. února. Oficiálně se rozloučí dernisáží 8. února, jejíž součástí bude večerní program s komentovanou prohlídkou a živou zvukovou intervencí partitur amerického umělce Philla Niblocka.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA Velký úspěch pro Příbram! Jednadvacetiletý zápasník z BC Příbram vybojoval titul mistra České republiky v MMA Příbramský klub BC Příbram má nového mistra České republiky. Jednadvacetiletý zápasník … SPORT Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Příbram řeší bizarní problém: spodní prádlo spláchnuté ve veřejné toaletě vyřadilo WC z provozu. Jen pár hodin před začátkem Hornických slavností muselo město řešit nepříjemnou … Potkali jste zmiji nebo užovku? Potkali jste zmiji nebo užovku? Sezona je v plném proudu a když je příznivé počasí, vyráží do přírody stále více lidí. … POZNÁVÁME BRDY Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Březnici provoní kotlíky plné gulášů, chybět nebude hudba ani zábava Milovníci gulášů, zbystřete! V sobotu 13. června se na Starém kluzišti v Březnici … NEPŘEHLÉDNĚTE Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo? Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických … AKTUÁLNĚ V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město … KULTURA Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné … FOTO Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem … AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. … TIP NA VÝLET
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz