16. 7. svátek má Luboš




Fotogalerie: Hasiči na Moravě vyprostili ze sutin živého psa

3. července 2021   (17:16)
Fotogalerie: Hasiči na Moravě vyprostili ze sutin živého psa
foto: HZS Praha

Jak dlouho byl pes zasypaný, není jasné.


Hasičům se dnes v Moravské Nové Vsi podařilo vyprostit z hromady dřeva a suti živého psa. Jak dlouho tam byl, není jasné. Je zraněný a vyčerpaný. Ošetřila jej veterinářka. Je to pravděpodobně knírač, řekl ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Psa objevila skupina hasičů z Prahy. Všimli si toho, že u hromady intenzivně štěká pes. Pravděpodobně tím upozorňoval na to, že je tam živé zvíře, které pak hasiči skutečně vyprostili.
Jak dlouho byl pes zasypaný, není jasné. Zprvu se zdálo, že byl pod sutinami od minulého čtvrtka, kdy se Moravskou Novou Vsí prohnalo tornádo. Poté pražští hasiči, kteří zvíře našli, informaci upřesnili. Pes byl v troskách asi den, lezl ve zříceném domě a včera ho část trosek zasypala, uvedli na twitteru.
Veterináři museli v uplynulých dnech v zasažených obcích ošetřit desítky zvířat, zejména psů a koček. Jednoho psa podle místních odneslo tornádo přes celou obec.
Veterináři museli v uplynulých dnech v …
foto: HZS Praha

foto: HZS Praha

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. … Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v … TIP NA VÝLET Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu. Teploty, které se šplhají k … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce … AKTUÁLNĚ Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu … AKTUÁLNĚ Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je … AKTUÁLNĚ 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát 800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech … SPORT Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic … AKTUÁLNĚ Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Objevte kouzlo studánek: Víte, že existuje národní registr pramenů? Máte rádi chladivou, čistou a pramenitou vodu? Nejčastěji ji vyhledáváme někde na … ZAJÍMAVOSTI
Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Tenhle film lidé milují víc než všechny novinky. Proč? Nové filmy přicházejí každý týden. Premiéra střídá premiéru, streamovací služby chrlí … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz