16. 4. svátek má Irena




Fotky z dovolené na sociálních sítích? Dobrý zdroj informací pro zloděje

5. července 2020   (18:10)
Fotky z dovolené na sociálních sítích? Dobrý zdroj informací pro zloděje
foto: pribram.cz

Krádeže vloupáním tvoří více než jednu pětinu majetkové trestné činnosti. Pachatelé si své objekty pro napadení tipují podle lokality, umístění nemovitosti a jejího vzhledu, ale také na základě informací získaných ze sociálních sítí.


Aby bylo léto časem odpočinku a vaše návraty z dovolené neprovázely obavy, je třeba dbát zvýšené opatrnosti při sdílení informací na sociálních sítích. Pozvánkou pro zloděje mohou být fotky nebo třeba sdílení aktuální polohy. Policisté radí, aby lidé zvážili, zda je nutné informace z dovolené prezentovat na sociálních sítích. Totéž platí i pro děti.

Zloději dovolenou nemají …
Před odjezdem na dovolenou policisté radí, abyste na svůj odjezd neupozorňovali zbytečně předem. Povězte o něm pouze těm, kterým důvěřujete.

•Požádejte spolehlivou osobu, aby v době vaší nepřítomnosti dohlédla na váš byt a vybírala poštovní schránku.

•Vytvořte zdání, že ve vnitřních prostorách je někdo přítomen. K tomu pomůže spínací zařízení nastavené tak, že se v určitém čase rozsvítí světlo či zapne televize.

•Pro případ, že by i přes všechna opatření došlo k vniknutí do vašeho obydlí, si pořiďte foto nebo video dokumentaci všech cenných věcí v bytě, včetně výrobních čísel.


Nepodceňujte otrlost a vynalézavost zlodějů. Není nic nepříjemnějšího, nežli vyměnit v paměti hezké zážitky z dovolené za rozčarování a beznaděj při objevení vykradeného bytu po návratu. V současné době je možné využít velké množství různých druhů zabezpečovacích systémů, které zabrání vniknutí pachatele do vašeho domu či bytu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Drbákov–Albertovy skály: nejkrásnější vyhlídky středního Povltaví. Náročnější okruh, ale odměna stojí za to Skály, tisy, prudké svahy a výhledy, které vám zůstanou v hlavě ještě dlouho po … TIP NA VÝLET Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky Zrod nové tradice? Březnický špacír zve na první kroky První ročníky bývají vždy trochu nejisté. Neví se, kolik lidí dorazí, jaké bude … NEPŘEHLÉDNĚTE Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po jarním nádechu přinese studená fronta citelné ochlazení, hrozí i mrazy, na horách i sníh Po několika dnech, kdy jaro konečně ukázalo přívětivější tvář, přijde výrazný obrat. … AKTUÁLNĚ Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Kraj chce koupit školní budovu v Příbrami za 54 milionů. Město požaduje tvrdé podmínky Středočeský kraj chce od města Příbrami odkoupit budovu střední školy v ulici Gen. R. … AKTUÁLNĚ První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz