Fotbalové týmy z příbramských základních škol soupeřily o pohár starosty
10. listopadu 2024 (17:30)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: Jan Hadraba / se souhlasem
Ve čtvrtek 7. listopadu 2024 proběhl v příbramské sportovní hale další ročník turnaje O pohár starosty města Příbram v sálovém fotbalu.
Turnaje se zúčastnilo třináct týmů z příbramských základních škol, osm chlapeckých a pět dívčích, které mezi sebou bojovaly. Potěšilo sílící zastoupení děvčat, která vytvořila pět družstev, což svědčí o rostoucí popularitě fotbalu mezi mladými sportovkyněmi. Akce je určena pro žáky 6. a 7. tříd, aby poměřili své síly a bojovali o titul nejlepšího školního týmu.
Turnaj přinesl dvacet osm zápasů plných napětí, odhodlání a týmového ducha. V kategorii dívek triumfovalo družstvo ze Základní školy Bratří Čapků, které po třech letech porazilo dlouho neporažené soupeřky ze ZŠ Březové Hory. Dívky ze ZŠ Bratří Čapků zvítězily v rozhodujícím utkání 2:0 a přerušily tak sérii neporazitelnosti obhájkyň titulu.
V chlapecké kategorii došlo k odvetě – tým ZŠ Březové Hory oplatil prohru chlapcům ze ZŠ Bratří Čapků v napínavém finále, které dospělo až k penaltovému rozstřelu. V něm nakonec slavili úspěch hráči Březových Hor, kteří si tak zajistili putovní pohár starosty, předaný místostarostou Miroslavem Peterkou.
V chlapecké kategorii došlo k odvetě – tým ZŠ Březové Hory oplatil prohru chlapcům ze ZŠ Bratří Čapků v napínavém finále, které dospělo až k penaltovému rozstřelu. V něm nakonec slavili úspěch hráči Březových Hor, kteří si tak zajistili putovní pohár starosty, předaný místostarostou Miroslavem Peterkou.
foto: Jan Hadraba / se souhlasem
Turnaj opět podtrhl nadšení a talent mladých fotbalistů a fotbalistek a podpořil rozvoj sportovního ducha mezi příbramskými žáky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA
Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody
Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu …
Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici
V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu …
DOPRAVA
Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup
Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, …
ROZHOVOR
Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory
Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká …
ZAJÍMAVOSTI
Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst
Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje …
DOPRAVA
Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti
Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a …
AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace
Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to …
AKTUÁLNĚ









