Fotbalová Příbram odvolala trenéra Bednáře, mužstvo převzal Kohout
9. května 2024 (11:48)
foto: FK Příbram
Udržet Příbram v druhé lize se v posledních třech kolech pokusí Kohout, jenž na začátku ledna nastoupil do klubu jako sportovní manažer a šéftrenér mládeže.
U fotbalistů Příbrami skončili trenér Roman Bednář i asistent Jakub Krištofek. Vedení druholigového klubu je odvolalo po sérii špatných výsledků, po nichž se mužstvo propadlo do boje o záchranu v soutěži. Tým převzal dosavadní sportovní manažer Jiří Kohout společně s asistenty Tomášem Wágnerem a Dominikem Maškem. Příbramští o tom informovali na svém webu.
Celek od Litavky v minulé sezoně v baráži neúspěšně bojoval o návrat do první ligy, v této sezoně se mu ale především na jaře vůbec nedaří. Vedení sáhlo už k druhé trenérské změně, na začátku dubna po vzájemném dohodě skončil Karel Krejčí. Nahradil ho bývalý český reprezentant Bednář, který ale s mužstvem získal v sedmi zápasech jen čtyři body.
Příbram šest kol po sobě nezvítězila a i kvůli dvěma odečteným bodům za nesplacení dluhů bývalým hráčům naplno zabředla do boje o udržení. Exligový tým má na 14. místě aktuálně stejně bodů jako patnáctý Prostějov, který figuruje na první sestupové příčce.
Udržet Příbram v druhé lize se v posledních třech kolech pokusí Kohout, jenž na začátku ledna nastoupil do klubu jako sportovní manažer a šéftrenér mládeže. V posledních sezonách dělal asistenta v Českých Budějovicích a Jablonci.
"Museli jsme přikročit ke změně. Jdeme příbramskou cestou s příbramskými osobnostmi na lavičce. Musíme pro udržení napnout všechny síly ve zbývajících zápasech," uvedl prezident klubu Jaroslav Starka.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Příbramská knihovna nově nabízí půjčování elektronických audioknih
•Tenista Veselý stále bojuje o návrat mezi elitu, pomáhá mu i trenér Vaněk
•Příbram čeká už šest kol na vítězství
Další články
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …
Prokopka se probouzí. Příbram prodala pozemky, vzniknou učebny, ordinace i služebna městské policie
Na lednovém zasedání zastupitelstva města Příbram zastupitelé schválili prodej pěti …
Nepřehlédněte
Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky
A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit:
Každý únor se opakuje …
ANKETA
Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy
Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo …
Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů
Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní …
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …




