20. 5. svátek má Zbyšek




Fotbalisté Slavie zvítězili nad Příbramí 1:0

3. června 2020   (07:48)
Fotbalisté Slavie zvítězili nad Příbramí 1:0
foto: pribram.cz, ČTK

Příbram poprvé pod trenérem Pavlem Horváthem prohrála a na předposlední Opavu ztrácí bod.


Fotbalisté vedoucí Slavie ve 27. kole první ligy zvítězili nad poslední Příbramí 1:0 až díky gólu střídajícího Petara Musy z 82. minuty. Pražští obhájci titulu po koronavirové pauze i potřetí vyhráli a vedou neúplnou tabulku o 11 bodů před Plzní, která má k dobru středeční zápas v Ostravě. Příbram poprvé pod trenérem Pavlem Horváthem prohrála a na předposlední Opavu ztrácí bod.

Na souboj posledního s prvním v tabulce se dostali opět příbramští majitelé permanentek a ti sledovali, jak velké sebevědomí domácí nabrali sobotní výhrou 2:1 v Olomouci. V držení míče podle očekávání sice vládli slávisté, ale Středočeši nevypustili žádný souboj a jak byla možnost, snažili se vyslat vpřed rychlého Polidara, který dokázal hosty několikrát pozlobit.
Možnosti skórovat měli ale dříve slávisté, už v jedenácté minutě odraženým míčem trefil Stanciu tyč a zdálo se, že ligový lídr se rychle rozjede. Jenže šancí z jeho strany příliš nepřibývalo, do zahuštěné příbramské defenzivy se hosté dostávali složitě.
Nejnebezpečněji vypadaly jejich rychlé akce, které přišly ve chvíli, kdy se domácí vydali ve větším počtu do útoku, což ale nebylo příliš často. Nebezpečná byla pouze standardní situace, kterou musel odvracet hlavou Coufal.

Před poločasem dvakrát naznačil cestu za vedením slávistický Tecl, ale domácí drželi v poločase cenou remízu a krátce po změně stran naznačil Soldát, že by rádi sáhli i po výhře, ale příbramský záložník hlavou minul.
Po hodině hry se zdálo, že Pražané přece jen najdou častěji cestu přes příbramskou "vozovou hradbou", ale Traorého pokus uvnitř šestnáctky Melichar zlikvidoval. Hosté ale zvyšovali tlak, několikrát si říkali o penaltu, přicházely i přímé kopy a Stanciu z jednoho z nich opět trefil tyč.

Osm minut před koncem stále se zvyšující červenobílý tlak vyvrcholil gólem, který po sérii důrazných soubojích uvnitř šestnáctky vstřelil střídající Musa přesnou raou. Chorvatský útočník dal desátý ligový gól v sezoně a zařadil se mezi šest nejlepších kanonýrů soutěže.

Domácí se v závěru snažili riskantní hrou ještě vyrovnat, ale zkušenější hosté si už tři body pohlídali a Příbram v lize porazili poosmé za sebou.

Hlasy po utkání:
Pavel Horváth (trenér Příbrami): "Vzhledem k průběhu jsme už už mysleli na kýžený bod, proti lídrovi jsme ale podali solidní výkon. Samozřejmě, stále děláme některé věci špatně, ale budeme na tom dělat a věřím, že se zlepšíme. O poločase jsme si říkali, že musíme pokračovat ve své hře, ale představoval bych si větší důraz. A chtěli jsme více zazlobit v ofenzivě, dvakrát jsme takové menší šance měli, byť jen po standardkách. Slavii pomohlo střídání, noví hráči oživili hru, Musa se těžko brání. Slavia náš nakonec přetlačila."
Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Dnešní výhry si moc vážím, potřeboval jsme i jiné herní atributy a jsem rád, že tým je schopen reagovat na různé situaci. Bylo důležité zůstat trpěliví. Nejsme to ale stále my, nějaký čas bude souhra trvat, navíc nám vypadávají hráči a ti dnes chyběli. Byl to pro nás nervózní zápas, musím vyzdvihnout Příbram. Hrála velmi dobře, byla nám těžkým protivníkem. Měli jsme ze soupeře respekt, je to dobře organizovaný tým, ale věřili jsme, že se naší kombinační hrou prosadíme. Je to pro nás ohromně cenné vítězství, po gólu Musy se mi hodně ulevilo."
1. FK Příbram - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 82. Musa. Rozhodčí: Pechanec - Hájek, Horák - Machálek (video). ŽK: Hilál, Hellebrand (oba Slavia). Bez diváků.

Příbram: Melichar - Kvída (68. Pazdera), Dramé, Kingue, Nový - Tregler, Soldát (83. Cmiljanovič) - Antwi (68. Škoda), Zorvan (75. Slepička), Rezek (83. Hájek) - Polidar. Trenér: Horváth.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Zima, Bořil - Traoré, Takács (69. Musa) - Masopust (59. Hellebrand), Stanciu (86. Frydrych), Provod - Tecl (86. Hilál). Trenér: Trpišovský.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Lesem v Brdech občas otřese exploze. Pyrotechnici tam likvidují ostrou munici Exploze občas vyleká obyvatele pod brdskými hřebeny a pochopitelně i turisty, co se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Nová karta otevírá jeskyně, glamping i zážitky v Brdech a Podbrdsku za výhodnější ceny Výlet, kde dopoledne zmizíte v temnotě Koněpruských jeskyní, odpoledne se vezete na … ZAJÍMAVOSTI Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna otevře v Muzejní noci. Program doplní koncert Jaroslava Hutky Památník Vojna u Příbrami, jeden z nejautentičtější dochovaných vězeňských areálů v … KULTURA Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Francouzský muralista Vincent Chignier mění tvář Březových Hor. „Nemám rád malbu bez duše,“ říká Na Březových Horách vzniká jedno z nejambicióznějších uměleckých děl, jaké kdy Příbram … ROZHOVOR V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem V Příbrami se střetl muž na koloběžce s osobákem Záchranka i policie vyjížděli v úterý před večerem k nehodě v Brodské ulici v … AKTUÁLNĚ Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Zachráněná rysice ze Šumavy najde nový domov v Brdech Osiřelé rysí mládě ze Šumavy bude vypuštěno do CHKO Brdy. BLESKOVÁ ZPRÁVA Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve věznici v Příbrami běželo 112 odsouzených. Závod podpořil myšlenku druhé šance Ve Věznici Příbram v neděli 17. května běhali vězni pro podporu dobré věci. Hlavní … NEPŘEHLÉDNĚTE
Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Zlatá Tereza! Bodnárová vybojovala první triumf na European Open ve španělské La Nucii Judistka Tereza Bodnárová, rodačka z Příbrami, dosáhla na svůj dosud největší … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz