Fotbalisté Příbrami prohráli s Budějovicemi a vzdaluje se jim záchrana v lize
1. května 2021 (18:09)
foto: 1FK/Tomáš Větrovský
Příbram doma v lize podeváté za sebou nezvítězila, zůstala v neúplné tabulce předposlední a vzdaluje se jí záchrana.
Fotbalisté Příbrami prohráli ve 30. kole první ligy s Českými Budějovicemi 0:1. Zápas rozhodl ve 20. minutě z přímého kopu Benjamin Čolič, na druhé straně ve 36. minutě neproměnil Tomáš Pilík penaltu. Příbram doma v lize podeváté za sebou nezvítězila, zůstala v neúplné tabulce předposlední a vzdaluje se jí záchrana. Dynamo vyhrálo poprvé po 11 kolech.
Příbram po vítězstvích v posledních dvou venkovních zápasech potřebovala konečně naplno bodovat i doma, ale utekl jí začátek zápasu. Ve 14. minutě ještě Novákovu ránu z 20 metrů dokázal brankář Šiman vyrazit, ale po dalších šesti minutách neměl čisté svědomí při přímém kopu Čoliče, který prošel přímo nad ním do sítě. Bosenský obránce dal ve svém 100. utkání v české lize devátý gól, z toho sedmý v této sezoně.
Příbramští se vzpamatovali až po půlhodině hry. Výrazně dostat do utkání je mohla penalta, kterou po nepřehledné situaci za faul Čoliče a po přezkoumání u videa nařídil sudí Machálek. Jenže zkušený Pilík s velkou šancí naložil mizerně, jeho slabý pokus k pravé tyči brankář Vorel vyrazil.
Příbram přes smolný okamžik nesložila zbraně, připsala si další střelecké pokusy a před pauzou byla znovu blízko k vyrovnání. Opět u toho byl Pilík, jehož pokus z přímého kopu skončil na břevně.
Také po přestávce se domácí tlačili za vyrovnáním, ale tvrdá rána Treglera šla mimo tyče. S přibývajícími minutami příbramská převaha ustávala a v 70. minutě nechybělo mnoho, aby se Čolič podruhé trefil z přímého kopu. Domácí se snažili o zvrat řadou střídání, ale žádný další střelecký pokus již na Vorla nevyslali.
Výsledek:
1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 20. Čolič. Rozhodčí: Machálek - Horák, Mikeska - Adam (video). ŽK: Obdržal, Kvída - Králik, Diop, Vorel, Horejš (trenér). Diváci: 160 (omezený počet).
Sestavy:
Příbram: Šiman - Kvída (77. Soldát), O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Pilík, Zorvan, Tregler (85. Voltr), Obdržal (67. Dočekal), Vávra (77. Antwi) - Lubega. Trenér: Valachovič.
Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Novák - Brandner, Čavoš, Valenta (78. Talověrov), Havelka (66. Diop), Mršič (86. Vais) - Alvir. Trenér: Horejš.
1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Branka: 20. Čolič. Rozhodčí: Machálek - Horák, Mikeska - Adam (video). ŽK: Obdržal, Kvída - Králik, Diop, Vorel, Horejš (trenér). Diváci: 160 (omezený počet).
Sestavy:
Příbram: Šiman - Kvída (77. Soldát), O. Kingue, S. Kingue, Mezera - Pilík, Zorvan, Tregler (85. Voltr), Obdržal (67. Dočekal), Vávra (77. Antwi) - Lubega. Trenér: Valachovič.
Č. Budějovice: Vorel - Čolič, Havel, Králik, Novák - Brandner, Čavoš, Valenta (78. Talověrov), Havelka (66. Diop), Mršič (86. Vais) - Alvir. Trenér: Horejš.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku?
Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a …
ZAJÍMAVOSTI
Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa
Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na …
SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku
Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen …
AKTUÁLNĚ
Vojenské lesy posilují ochranu Brd před požáry. Nasazují nové hasicí prostředky
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) posilují ochranu lesů před požáry. V reakci na stále …
AKTUÁLNĚ
Vedra udeří naplno. V pátek může v Česku padnout hranice 40 stupňů
Českou republiku čeká další vlna mimořádných veder. Meteorologové vydali výstrahu před …
AKTUÁLNĚ
Drakovna se mění. Jolie Café et Pain otevře v říjnu a přinese vlastní pekárnu i celodenní menu
V přízemí Drakovny vzniká nový podnik Jolie Café et Pain. Prostory, kde na počátku 20. …
FOTOGALERIE
Rock’n’roll, loutky i moravská nálada. Březnické léto láká na nabitý závěr prázdnin
Festival Březnické léto pokračuje i během druhé poloviny prázdnin a nabídne pestrý …
KULTURA
Středočeští zemědělci hlásí polovinu sklizně. Úrodu však srazily mrazy i sucho
Zemědělci ve Středočeském kraji v minulém týdnu postoupili se sklizní obilovin za …
AKTUÁLNĚ
Hasiči bojují s doutnajícím odpadem v Rožmitále, na místě pomáhá i těžká technika
V areálu zpracovatelské firmy v lokalitě u Zalán u Rožmitálu pod Třemšínem vypukl dnes …
AKTUÁLNĚ
Tesco zvažuje prodej svých obchodů ve střední Evropě. Dotknout by se to mohlo i prodejen v Česku
Obchodní řetězec Tesco podle informací britského deníku Financial Times zvažuje prodej …
NEPŘEHLÉDNĚTE




