Fotbalisté nezahálí, trénují a čekají na restart ligy
26. října 2020 (06:26)
foto: pribram.cz
Pandemie utlumila, co se dalo. Hráči 1. FK Příbram hrají alespoň simulované zápasy.
Víkendové zápasy dostaly červenou. Co se týče tréninků, alespoň ty se s úpravami zanechaly. Týmy doufají, že by se snad mohlo znovu začít hrát koncem měsíce nebo začátkem listopadu. Nicméně vzrůstající počet případů onemocnění koronavirem mluví jasně proti.
Profesionální kluby mohou v současnosti trénovat bez početního omezení. Vzhledem k tomu, že v případě profesionálních sportovců působících v jednom klubu spadá jejich společná tréninková činnost mezi hromadné akce osob společně vykonávajících podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost ve smyslu výjimky stanovené krizovým opatřením vlády, může pokračovat tréninkový proces profesionálních fotbalových klubů bez nutnosti rozdělovat na skupiny po šesti osobách.
Hráči Příbrami tedy normálně trénují, mají jednofázové nebo i dvoufázové tréninky. Zápasy ale nejsou, o to je to náročnější. Hráči tak využívají alespoň simulované zápasy mezi sebou formou osm hráčů na osm nebo deset na deset.
Natrénovat se může cokoli, ve hře to ale vypadá úplně jinak. Zápasová kondice je zcela rozdílná. Bohužel v současné době nepřipadá v úvahu zahrát si ani v rámci klubu například A tým s B týmem nebo přátelské zápasy.
Podmínky jsou pro všechny stejné. Dlouhá pauza od zápasů může někomu pomoci a někomu naopak ublížit. Jak po fotbalové odmlce bude hra vypadat ukáže až spuštění ligy. Situace je nejistá, avšak 1. FK Příbram neztrácí naději, motivaci a snaží se myslet pozitivně. Snad se liga znovu rozběhne co nejdříve a Příbram bude mít možnost ukázat, co v ní je.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová
Další články
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA




