Flagový tým Příbram Bobcats 1 U15 přivezl z mistrovství republiky bronzové medaile
11. listopadu 2023 (06:36)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
Flag fotbal je na celosvětovém vzestupu, o čemž svědčí i nedávné zařazení tohoto stále relativně mladého sportu na olympijské hry v Los Angeles v roce 2028. O to víc těší, že místní klub Příbram Bobcats se dlouhodobě řadí mezi nejlepší v republice. Své postavení potvrdil i na víkendovém Mistrovství republiky v Ostravě, odkud družstvo U15 přivezlo bronzové medaile.
V neděli 5.11.2023 se v Ostravě konalo play-off flagové ligy U15, kam se po velmi vydařené základní části probojovaly oba týmy Příbram Bobcats. Zejména Příbram Bobcats 1 (dále jen BOB1) pomýšlel, vzhledem k suverénní bilanci v základní části v poměru 47 výher : 1 prohra, logicky na nejvyšší příčky. I druhý tým Příbram Bobcats 2 (BOB2) si vedl v základní části velmi dobře (26 výher, 2 remízy a 11 proher) a také se netajil svými ambicemi.
Jak to ovšem ve sportu někdy bývá, přílišná očekávání dokáží mladé sportovce ochromit a ti pak v nejdůležitějších okamžicích neprodají na co mají. To se přesně přihodilo ve čtvrtfinále týmu BOB2, který se v zápase proti ostravským Steelers 1 ujal vedení v prvním poločase. Ve druhém se ovšem zalekl možného vítězství a nadějné vedení neudržel. Když už se zdálo, že zápas půjde alespoň do prodloužení, překlopil soupeř v poslední minutě vítězství na svou stranu a družstvo BOB2 tak přišlo o možnost bojovat o medaile. Konečný výsledek zápasu ISMM Ostrava Steelers 1 – Příbram Bobcats 2 13:7 posunul tým do skupiny o 5. - 8. místo. Po prohrách s družstvy Znojmo Knights a Vysočina Gladiators obsadil BOB2 konečné 8. místo.
To tým BOB1 potvrdil ve čtvrtfinále své postavení po základní části a jednoznačnou výhrou v poměru 41:19 nad Znojmo Knights si zajistil postup do semifinále. Tam na ně čekal domácí tým Ostrava Steelers 1, který připravil o kolo dřív hořkou pilulku kamarádům z BOB2. I přes nevydařený 1. poločas, po kterém BOB1 prohrával 0:13, se Příbramáci nevzdali a ve velmi dramatickém, emocemi prošpikovaném druhém poločase, se jim podařilo přiblížit na 20:22. V závěru měli poslední šanci na potvrzení za dva body, čímž by dotáhli zápas do prodloužení. Bohužel sportovní štěstěna byla jiného názoru a míč letící do endzóny se nepodařilo nikomu zachytit. V tu chvíli byl zápas ukončen a celému týmu včetně početné fanouškovské základny, která přijela do Ostravy podpořit svůj oblíbený klub amerického fotbalu, se sen o titulu rozplynul.
S těžkým srdcem, zklamaným výrazem v obličejích a pocitem selhání nastoupil tým BOB1 do boje o bronzovou medaili. Díky lásce k flag fotbalu, práci trenérů a neutuchající podpoře fanoušků se nakonec podařilo porazit tým Brno Sígrs s výsledkem 25:0. Družstvo BOB1 tak získalo historicky první bronzovou medaili.
foto: Příbram Bobcats / se souhlasem
Všem hráčům, trenérům a realizačnímu týmu gratulujeme a děkujeme nejen za tento výsledek, ale i za celou sezónu plnou krásných sportovních zážitků.
Sestava Příbram Bobcats 1: Nikolas Kopecký, Lukáš Křížek, Lukáš Macho, Jiří Pavel, Jonáš Ritter, Nikoleta Roman, Štěpán Rotyka, Aneta Rotyková, Tomáš Vacek a Daniel Vršecký
Trenéři: Jakub Petr Kolařík, Andrea Němcová, Michaela Rom Tisarová,
Sestava Příbram Bobcats 2: Luboš Hrabec, Štěpánka Chadrabová, Silvie Chmelíková, Radim Kadlec, Matěj Kraft, Šárka Krejčová, Ondřej Lavička, Zdeněk Machovec, Lukáš Obdržal, Alena Provazníková, Adam Stibor, Šimon Veselý, Matouš Veselý, Tobiáš Veselý, Natálie Holecová.
Trenéři: Nikola Vokurková
Sestava Příbram Bobcats 1: Nikolas Kopecký, Lukáš Křížek, Lukáš Macho, Jiří Pavel, Jonáš Ritter, Nikoleta Roman, Štěpán Rotyka, Aneta Rotyková, Tomáš Vacek a Daniel Vršecký
Trenéři: Jakub Petr Kolařík, Andrea Němcová, Michaela Rom Tisarová,
Sestava Příbram Bobcats 2: Luboš Hrabec, Štěpánka Chadrabová, Silvie Chmelíková, Radim Kadlec, Matěj Kraft, Šárka Krejčová, Ondřej Lavička, Zdeněk Machovec, Lukáš Obdržal, Alena Provazníková, Adam Stibor, Šimon Veselý, Matouš Veselý, Tobiáš Veselý, Natálie Holecová.
Trenéři: Nikola Vokurková
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Anketa Král triatlonu zná svého vítěze. Oceněni byli i příbramští triatlonisté
•Tak to byla jízda! Kocouři přejeli doma ve skvělé atmosféře velkého favorita
•Tenisový klub Bohutín velkolepě oslavil 50 let závodního tenisu
Další články
Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky
Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí …
DOBŘÍŠ
Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady
Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní …
AKTUÁLNĚ
Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost
Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince
Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. …
ZAJÍMAVOSTI
Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie
Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na …
AKTUÁLNĚ
Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek
ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení …
AKTUÁLNĚ
První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu
V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní …
Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli
Manuál je práce. Automat je pohodlí.
A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl …
ZAJÍMAVOSTI
Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu
Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Středočeský kraj plánuje nasadit téměř 50 elektrobusů
Na vybraných autobusových linkách ve středních Čechách by mělo v letech 2028 až 2030 …
DOPRAVA









