22. 5. svátek má Emil




FK Příbram zahajuje jarní část sezony v druhé nejvyšší lize

1. března 2024   (10:06)
FK Příbram zahajuje jarní část sezony v druhé nejvyšší lize
foto: FK Příbram / se souhlasem

FK Příbram má za sebou dlouhou zimní přípravu. Od posledního podzimního zápasu čekali fotbalisté od Litavky na další zápas téměř 4 měsíce. Již dnes můžete sledovat jejich počínání v prvním utkání jarní části, které hrají v Opavě od 18 hod. Zápas lze sledovat živě na programu ČT Sport.


Během zimní přestávky se tradičně udála řada změn v kádru A mužstva FK Příbram. Odešla gólmanská dvojka Smrkovský, nepokračují ani záložníci Nsunzu a Anih. Zdravotní problémy znemožnily další působení odchovance Jandery. Klub lovil talenty u velkých ligových klubů. Na přestup přichází do Příbrami obránce Matyáš Coňk (21) z Mladé Boleslavi. Další příchody jsou „hostovačky“ – útočník Pavel Hašek (19) z Viktorie Plzeň, obránce Michal Hošek (22) ze Slavie Praha, Ondřej Novotný (26) ze Sparty Praha, Jiří Hudec (21) z Dukly Praha a Vojtěch Hora (19) z Českých Budějovic. Vesměs jde o mladé talentované hráče se slibnými předpoklady. Fanoušci Příbrami se tak mají na co těšit.

S ohledem na dlouhodobé zdravotní problémy dnes již legendárního odchovance Tomáše Wágnera bude kapitánskou pásku nosit Josef Hušbauer. Ten si převzal dres s číslem 10 od dalšího dlouhodobého maroda Surmaje.

V týmu je i 5 cizinců, Senegalec Ngagne Fall, Kamerunec Vinny Loic Nkwinga, Nor Hasan Jahić, Ghaňan Emmanuel Antwi a Theo Andronikou z Kypru.

Do širšího kádru A-týmu jsou průběžně zařazováni i další hráči, kteří budou hrát v dorostu a za B-tým v divizi.
Po skončení FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY zvládl tým odehrát 10 nesoutěžních utkání. Jedno ještě na podzim, dalších devět během ledna a února. S výjimkou zápasu s Povltavskou fotbalovou akademií se Příbrami dařilo střelecky. V průměru nastříleli hráči v zelenočerných dresech minimálně dvě branky na zápas. Nejvíce se dařilo dvěma pětigólovým útočníkům, Senegalci Fallovi a “ex-sparťanovi” Novotnému.
Po skončení FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY zvládl tým …
foto: FK Příbram / se souhlasem
Nejlepší výkon předvedl tým proti rivalovi z Dukly Praha při výhře 3:1. Dobře vyšla i generálka na soutěž, ve které vyhrála Příbram na hřišti v Blšanech jasně 2:0 nad třetiligovým Ústím nad Labem.

Klub přes zimu intenzivně pracoval i na partnerském poli, kde se podařilo získat několik významných společností, které budou příbramský fotbal podporovat.

Nejbližší domácí utkání sehraje FK Příbram v pátek 8. března od 18 hod s Líšní. Protože se jedná zároveň o Mezinárodní den žen, mohou se fanoušci a zejména ženy těšit na atraktivní pozvánku. Fotbal je v poslední době “in”, tak vezměte zelenočerné šály a dorazte na stadion Na Litavce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / FK Příbram
autor: Zdeněk Brož (redakčně upraveno)








Související


Další články

Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky … NEPŘEHLÉDNĚTE Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ … KULTURA Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč … DOPRAVA Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších … TIP NA VÝLET Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, … Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi … SPORT Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o … POLITIKA Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Kultura, která spojuje celý region: Březnicko čeká rok s loutkami Malí i velcí diváci, milovníci pohádek, loutek a kouzelných příběhů – zbystřete. Od … KULTURA Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Sledujte s námi! Ve středu v 16:00 zasedá příbramské zastupitelstvo. Co se bude řešit? Ve středu 20. května od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka opět sejdou … ON-LINE PŘENOS
Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise FAČR neudělila v první instanci licenci čtyřem klubům. Mezi nimi je i FK Příbram Licenční komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) v první fázi licenčního řízení … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz