21. 6. svátek má Alois

FK Příbram začal sezonu domácí porážkou s Velvary 1:3

12. srpna 2024   (12:45)
FK Příbram začal sezonu domácí porážkou s Velvary 1:3
foto: FK Příbram / se souhlasem

Takhle si to příbramští fotbalisté určitě nepředstavovali. Namísto potvrzení kvalitní přípravy přišla studená sprcha od Velvar. O osudu zápasu rozhodl první poločas, ve kterém měli hosté více ze hry a převahu korunovali dvěma góly. Příbram dokázala ve druhé půli snížit brankou Votta, ale obrat se nekonal. Velvary přidaly třetí branku a zápas už si pohlídaly.


Příbram nevstoupila do prvního zápasu sezony vůbec dobře. Zatímco sama neproměnila v první půli žádnou ze svých šancí, zkušenější hosté trestali. Skóre otevřel ve 26. minutě Vandas, o pět minut později navýšil Sow. Velvary byly na Příbram dobře připraveni. Včas dostupovaly hráče a nedávaly jim prostor k útočným manévrům.

Trenér domácích před druhým poločasem vystřídal a do hry poslal Kareše. Příbramští začali mnohem lépe, brzy dali kontaktní branku (Vott) a nadechovali se k obratu. Namísto srovnání ale přišla v 62. minutě studená sprcha z kopačky hostujícího Štursa (1:3). „V ten moment bylo po zápase. Posledních dvacet minut, po vstřelení třetího gólu, už se víc nehrálo, než hrálo. Velvary polehávaly, hrály to zkušeně, tahaly čas, což je normální a vůbec to nikomu nedávám za zlé. Je to věc, kterou se taky budeme muset naučit a přizpůsobit se jí,“ glosoval po zápase trenér Jiří Kohout.

„Asi jsme všichni předpokládali, že se zápas bude vyvíjet jinak. My jsme byli po povedené přípravě sebevědomí, ale bohužel na hřišti to vidět nebylo. Zejména ta první půle nám trochu ujela, soupeř tam byl lepší. My měli jen pár nějakých náznaků (šancí), jinak si myslím, že soupeř po zásluze vedl. V poločase jsme udělali jedno střídání, dali jsme tam Kareše. Druhá půle pro nás začala velmi dobře. Dali jsme tam brzy kontaktní branku, měli jsme tam ještě další dvě vyložené situace, kdy jsme mohli to skóre srovnat. Tam bych řekl, že se to lámalo, protože jsme cítili z toho týmu takové odhodlání zápas zdramatizovat a možná i otočit. Šance jsme ale neproměnili, soupeř naopak z brejku udeřil a zápas si pak už pohlídal,“ pokračoval Kohout v pozápasovém hodnocení.
„Když se podíváte na jejich sestavu, tak tam vidíte známá jména, která jsou tou ligou ostřílená. My samozřejmě máme ten tým mladý, ale to jsme věděli. My jsme spíš čekali, co to s týmem po tom přípravném období udělá, a i teď jsme si s klukama v kabině řekli, že to je realita té soutěže a budeme se tomu muset přizpůsobit a makat, protože nic jiného nám nezbývá,“ dodal.
„Když se podíváte na jejich sestavu, tak tam …
foto: FK Příbram / se souhlasem
Další zápas odehraje Příbram v sobotu 17.8. od 10:15 na hřišti pražského Motorletu. „My se musíme dát především dohromady, některé hráče doléčit. Pro ty hráče je to velká zkušenost. Někteří dosud hráli jen 2. ligu dorostu, jiní jsou po dlouhých zraněních, takže se do toho musí dostat a my pevně věříme, že to zvládneme,“ uzavřel optimisticky Kohout.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

/FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz