9. 3. svátek má Františka




Firmy by si mohly odložit odvody za květen až červenec

27. dubna 2020   (19:03)
Firmy by si mohly odložit odvody za květen až červenec
foto: pribram.cz, ČTK

Uhradit by je musely do 20. září, a to se sníženým penále. To by místo nynějších zhruba 4,5 procenta dlužné částky mohlo činit jedno procento.


Firmy by si mohly případně odložit sociální odvody za období od května do července. Uhradit by je musely do 20. září, a to se sníženým penále. To by místo nynějších zhruba 4,5 procenta dlužné částky mohlo činit jedno procento. Shodla se na tom vláda. Na tiskové konferenci to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Návrh zákona by podle ní kabinet mohl schválit za týden v pondělí.

"Je to jednoduchá a administrativně nenáročná pomoc firmám, jak jim dopřát vzduchu a nechat hotovost," uvedla ministryně.
Sociální odvody zahrnují nemocenské a důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Zaměstnavatel odvádí z výdělku 24,8 procenta a zaměstnanec dalších 6,5 procenta. Odklad odvodů by se měl týkat zaměstnavatelů. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) jich na konci loňska evidovala 283.000, zaměstnanců pak 4,63 milionu.
Podle Maláčové by se odklad mohl týkat odvodů za květen až červenec. Za květen je jinak nutné platbu provést do 20. června. Pokud plátce nezaplatil sociální pojištění ve stanovené lhůtě, nebo zaplatil nižší částku, musí uhradit podle nynějších pravidel penále. To za každý kalendářní den činí 0,05 procenta dlužné sumy, uvádí ČSSZ na svém webu. Za letošní přestupný rok je to tak dohromady 18,3 procenta, za běžný rok 18,25 procenta.

"Navrhujeme snížení z 18 procent na čtyři procenta při prodlevě, tedy procento za čtvrtletí. Firmy by musely pojistné uhradit do 20. září včetně úroků," řekla ministryně. Pokud by zaměstnavatel tříměsíční odvody a procento penále včas nezaplatil, začalo by se po 20. září počítat běžné penále 0,05 procenta za den.
Vláda by měla návrh paragrafů schvalovat podle Maláčové příští pondělí. Poté by předlohu dostali poslanci. Aby norma začala platit, musí ji schválit Parlament a podepsat prezident.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí … Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlha na silnicích: Špatně zapnuté mlhovky mohou být stejně nebezpečné jako rychlá jízda Mlhavá rána nejsou jen výsadou podzimu, ale i současného jarního počasí. Místy jsou … Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár v Rožmitále: Plameny z popelnice ohrozily rodinný dům Noční požár popelnice v Rožmitále pod Třemšínem se v neděli 8. března rozšířil na … BLESKOVÁ ZPRÁVA Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbité chodníky v Příbrami čeká změna. Město přidá i problémový úsek u Václaváku Rozbitým chodníkům v Příbrami by se letos mělo výrazně ulevit. Město chystá velkou … Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Karafiát není symbolem ideologie. Mezinárodní den žen má hlubší kořeny, než si mnozí myslí Když se řekne Mezinárodní den žen, těm starším se okamžitě vybaví červený karafiát, … Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida A dál roste. Příbram hlásí první letošní případy — a čísla překvapí Hepatitida typu A se dál šíří Českem a počet případů letos opět rychle roste. Jen od … ZDRAVOTNICTVÍ
Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči Nad McDonald's v Příbrami zasahovali hasiči V sobotu odpoledne hasiči likvidovali požár suché trávy nad prodejnou McDonald's … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz