17. 10. svátek má Hedvika
Firma Wheelabrator se rozšiřuje a hledá na řadu pozic nové kolegy

Komerční sdělení
19. května 2021   (08:27)
Firma Wheelabrator se rozšiřuje a hledá na řadu pozic nové kolegy

Atraktivní zaměstnavatel na Příbramsku, který má co nabídnout, nyní hledá např. zámečníky, elektrikáře, lakýrníky, konstruktéry, koordinátora objednávek, referenta dopravy a celní deklarace nebo skladníky


Příbramská „DISA“, od roku 2012 firma Wheelabrator Czech s.r.o., v Příbrami působí již 27 let a bezpochyby si zde buduje silnou a dlouhodobou pozici. Svoji historii firma datuje již do roku 1994, kdy začínala s hrstkou zaměstnanců v pronajatých prostorách na Ortase a skvělé je, že mnozí z nich ve firmě pracují až do dnešních dnů. V současnosti je firma součástí nadnárodní skupiny Norican Group, a v České republice zaměstnává přibližně 200 lidí a tvoří obrat více než 1,3 miliardy korun ročně.
Postupně a díky rozsáhlým investicím v Příbrami tato skupina vybudovala v průmyslové zóně svůj největší výrobní závod v Evropě, který na ploše téměř 15.000 m2 poskytuje technickou základnu nejen pro výrobu špičkových tryskacích strojů a zařízení, ale zároveň i logistické zázemí globální distribuce náhradních dílů pro náročné zákazníky z celého světa.

A jaká je aktuální situace a budoucí směřování?

V loňském roce celá firma prošla zásadní změnou a v souladu se strategickým plánem začala soustřeďovat v Česku i výrobu pro ostatní značky skupiny Norican.
Celkově jsou obchodní značky čtyři. Původní již zmíněná dánská DISA a americko-britský Wheelabrator. Navíc od roku 2018 jsou součástí skupiny i německá značka StrikoWestofen a ItalPresse|Gauss. Produktově tyto značky doplňují sortiment slévárenských a tryskacích strojů o tavné pece na hliník a vysokotlaké vstřikovací stroje.

Strategický plán skupiny v loňském roce přinesl v prvním kroku do Příbrami začlenění polského závodu Wheelabrator ve Vřesně a hned na přelomu roku 2021 začal nejprve transfer německých skladů a nyní i transfer výroby tavných pecí StrikoWestofen.

Samozřejmě výroba tohoto typu je náročná na prostor a tak transferu výroby musela bohužel ustoupit vlastní svařovna a obrobna. Tyto výrobní činnosti se podařilo díky pečlivé přípravě a dlouhodobé spolupráci v regionu zadat mezi regionální firmy v Příbrami a okolí. Díky tomu, tak i většina ze 72 pracovníků v uvolněných profesích rychle našla uplatnění u subdodavatelů. A není tajemstvím, že všichni pracovníci, kterých se týkalo hromadné propouštění na sklonku roku, dostali více než nadstandardní odstupné. I to je výhodou práce pro silnou nadnárodní společnost.

Ale proč se vlastně odehrála celá tahle zásadní změna, která přinesla spoustu nové práce a příležitostí pro místní firmy? Firma Wheelabrator si tímto způsobem uvolnila celkem 4.200 m2 plochy, kterou nyní začínají osidlovat stroje pro tavení a slévárenství hliníku – náš další výrobní program a další budoucí rozvoj celé firmy. Pro příbramský tým to znamená potřebu zcela nových dovedností, nové profese a i novou výzvu k zajištění nového výrobního programu. Ale jsou na to dobře připraveni. Již za několik týdnů zde budou vyráběny první úplně nové tavné pece, které dosahují úctyhodné hmotnosti mezi 40–80 tunami při instalaci u zákazníka. A i s takovými parametry jsou zvyklí si poradit.

DISA aktuálně nabírá nové strojní zámečníky, elektrikáře, lakýrníky, konstruktéry, koordinátora objednávek, referenta dopravy a celní deklarace, supervizora kvality dodavatele nebo skladníky. Všem svým zaměstnancům nabízí příjemné pracovní prostředí a řadu firemních benefitů, které pobyt v práci zpříjemní.

V případě, že hledáte stabilní a dobře placenou práci, slušné zacházení a příležitosti k osobnímu růstu, pak více informací o nabízených pozicích a kontakt na personální oddělení naleznete na https://wheelabrator.jobs.cz/.
Příbramská „DISA“, od roku 2012 firma …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz