28. 2. svátek má Lumír

Firma UBRD, vyrábějící kuchyňská prkénka, získala nového investora

14. listopadu 2021   (12:08)
Firma UBRD, vyrábějící kuchyňská prkénka, získala nového investora
foto: Jitka Vrbová/se souhlasem

Společnost vstoupila na trh v roce 2019 a upozornila na sebe díky světovým designovým oceněním


Firma UBRD, vyrábějící kuchyňská prkénka oceňovaná v designových soutěžích, získala nového investora. Je jím Robert Valentík, konzultant pro firemní strategie a investice, který přes 20 let působil ve firmě TON. Do UBRD přinese nejen kapitál, ale i know-how pro další růst. Novináře o tom za firmu informovala Jitka Vrbová.

Valentíkovy investice do UBRD jsou v řádu nižších milionů korun a jsou rozděleny do několika fází podle dosaženého obratu s maximálním podílem 25 procent. Zároveň bude strategickým poradcem, cílem je rozvoj firmy a zahraniční expanze. "Investice nám umožní začít rozšiřovat portfolio našich produktů a vstoupit na zahraniční trhy, což máme v plánu již skoro rok, a pořád se nám to nepodařilo," uvedl jeden z majitelů UBRD Jiří Krůta.
Společnost vstoupila na trh v roce 2019 a upozornila na sebe díky světovým designovým oceněním. Zahraniční expanze ani ekonomický růst ale neplnily očekávání majitelů. Rozhodli se proto hledat nového investora. "Během pár měsíců se nám podařilo jednat se třemi významnými investory. Při rozhodování, koho vybrat pro nás ve finále nebyla nejdůležitější výše financí, ale spíše to, co daný člověk firmě přinese. U Roberta Valentíka to jsou zkušenosti blízké našemu oboru a nespočet kontaktů v zahraničí, které firmu UBRD posunou dále," dodal Krůta.
Valentík měl v TON na starosti strategické vedení firmy a expanzi do Evropy. Po odchodu ze společnosti začal působit jako konzultant pro firemní strategie a investice. "Jsem nadšený z nově vznikajících výrobních firem, jejichž zakladateli je nová generace do 30 let. Jejich umění naslouchat, nebát se věci tvořit, měnit a komunikovat je inspirativní," uvedl Valentík.

Mladou českou firmu UBRD založil Krůta spolu s Vojtěchem Hrachem, název odkazuje na oblast Brd, kde výrobky vznikají. Produkty UBRD získaly designové ceny Red Dot Design Award, iF Design Award, International Design Award nebo European Product Design Award. Autorem návrhů oceněných produktů je český designér Petr Novague, s nímž UBRD od začátku spolupracuje.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Hasiči i záchranáři zasahovali u nehod v Obořišti a Hluboši Ani v sobotu neměli záchranáři a hasiči klidný den a zasahovali u nehody v Obořišti, … FOTOGALERIE Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Příbram zvýší podporu hasičům. Starosta přišel s vyšším návrhem přímo na zastupitelstvu Zastupitelstvo města Příbram na svém únorovém jednání schválilo poskytnutí finanční … POLITIKA Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Všichni jsme unavení. Tohle je důvod, o kterém se nemluví Ještě nedávno jsme si nastavovali budík na pět ráno, četli knihy o produktivitě a měli … LIFESTYLE Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Máte doma „zapomnětlivého génia“? ADHD u dospělých je častější, než si myslíme Když se řekne ADHD, většina lidí si představí neposedné dítě ve školní lavici. Jenže … NEPŘEHLÉDNĚTE Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Hýbou se Příbramáci dost? Využívají místní sportoviště, nebo zůstávají prázdná? Příbram nabízí na své poměry poměrně široké možnosti sportovního vyžití. Obyvatelé … ANKETA Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Nejčastější prohřešky řidičů podle policie: Telefon v ruce i stání na zastávce Držení telefonu za jízdy nebo zastavování na autobusových zastávkách. To jsou podle … DOPRAVA Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola Mezi světlem a tichem Nic není skutečnější než nic v Galerii Františka Drtikola V sobotu 28. února od 16 hodin se uskuteční dernisáž a komentovaná prohlídka výstavy … Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Za kouzlem a tajemstvím nevšedního světa lišejníků II. Brdy nejsou určitě tak bohaté na lišejníky jako například Šumava nebo Jeseníky, ale … POZNÁVÁME BRDY Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Pudilová končí v OKTAGONu? Příbramská rodačka má nabídky na titulové zápasy! Příbramská rodačka a jedna z nejznámějších českých MMA bojovnic Lucie Pudilová má za … SPORT
Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Maturita, nebo řemeslo? Možnosti studia v Příbrami a okolí Vybrat si správnou střední školu není jednoduché. Příbramsko však nabízí překvapivě … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz