14. 5. svátek má Bonifác




Firma SENCO se rozšiřuje a nabízí stabilní příležitosti uplatnění

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
9. února 2022   (08:49)
Firma SENCO se rozšiřuje a nabízí stabilní příležitosti uplatnění

Čím se SENCO zabývá a co plánuje? Mnohdy neznáme do detailu všechny místní firmy. Pojďme si jednu z nich blíže představit.


S novým rokem přichází u některých lidí úvahy o možné změně stávajícího zaměstnání. Někdo třeba dojíždí za lepším místem a platem a ročně stráví mnoho času, peněz a energie dojížděním. A přitom situace v příbramských firmách se za poslední dobu značně proměnila. Nabízí kvalitní uplatnění za velmi zajímavé ohodnocení. Ať už z jakýchkoliv důvodů, může být užitečné se dozvědět něco víc o firmách v okolí.

Jednou z nich je společnost SENCO Příbram. O rozhovor jsme požádali paní Barboru Batelkovou.

Co byste úvodem řekla o firmě SENCO, čím se především zabývá?

"Firma působí na trhu od roku 1992 a letos oslavíme 30. výročí. Majitelé začínali s pár zaměstnanci v areálu dnešního PPP. V roce 1996 se společnost přesunula do budovy bývalého Hamira. Jsme pyšní na to, že můžeme říci, že se nám daří a máme stabilní portfolio zákazníků, kterým poskytujeme komplexní služby v oblasti výroby elektrických rozvaděčů a řídících systémů, vč. rozvaděčových skříní od typových až po zcela atypická zákaznická řešení. Rozšiřujeme své služby v oblasti mechatroniky a neustále vylepšujeme technické vybavení a prostředí, abychom drželi krok s dobou a vzrůstajícími nároky a požadavky zákazníků."

Máte nějaké zajímavé odběratele či výrobky?

"Napadlo vás někdy, že když si jdete koupit například mléko nebo džus, tak ho pijete z krabice, na jejíž výrobě jsme se podíleli i my? Vyrábíme rozvaděče a různé další elektromechanické součásti výrobních linek pro nejrůznější použití – tuby na zubní pasty, krabice od mléka, smetany nebo džusu, mražené polotovary, displej na Vašem mobilním telefonu či hodinkách, speciální vrtáky nebo i léky, včetně blistrů, ve kterých jsou zabaleny. Výrobky, pocházející se strojů našich zákazníků, jsou všude kolem nás."

Jaké výzvy nebo překážky vás v poslední době potkaly a jak jste si s nimi poradili?

"Rok 2021 byl pro nás velmi náročný. Některé firmy bohužel pandemie ovlivnila natolik, že jejich činnost spíše oslabila či zanikla úplně. My jsme v době pandemie začali pomalu, ale jistě růst a množství zakázek se nám postupně zdvojnásobilo. Růst je znát ve všech koutech naší firmy a všichni zaměstnanci se snaží ustát vzrůstající náročnost své práce. Jen pro představu, od ledna 2020, kdy nás bylo 192 jsme vyrostli na současných 228 zaměstnanců. Od provozního ředitele až po skladníka nebo dělníka ve výrobě, všichni mají plné ruce práce. Uvědomujeme si, že tento stav není samozřejmostí a velmi si toho vážíme. Do nového roku jsme vstoupili s předsevzetím, že i přes velké množství práce a neustále trvající pandemické situace si zachováme pozitivní přístup a zdravý rozum."

Jaké podmínky nabízíte stávajícím a novým kolegům?

"Stále se snažíme zlepšovat pracoviště našich zaměstnanců tak, aby pro ně bylo příjemné. Čistota, pořádek, ergonomie, klid a dobrý kolektiv je ten nejlepší předpoklad pro kvalitní a efektivní práci. Naši zaměstnanci průběžně procházejí různými typy vzdělávacích programů. Snažíme se je podporovat v jejich růstu. V loňském roce jsme uskutečnili několik vzdělávacích akcí například v podobě prezentace spínací techniky v Sirius Trucku od firmy Siemens. Zaměřili jsme se i na interní vybavení, a proto jsme pořídili výukovou pracovní stanici od firmy FESTO, kde se zaměstnanci budou nejdříve učit a posléze řešit složité úlohy v oblasti elektropneumatiky. Logické obvody kombinované s pneumatikou na této stanici simulují různá průmyslová odvětví a automatické provozy.

Snažíme se i vybírat vhodné zaměstnanecké benefity, které by potěšily naše zaměstnance a zpříjemnily jim jejich volnočasové aktivity. Od nového roku nabízíme našim novým i stávajícím kolegům 25 dnů dovolené, Multisport kartu, příspěvek na dioptrické brýle, příspěvky na pohonné hmoty, příspěvek na penzijní připojištění (3 % z hrubé mzdy), různé vitamínové balíčky, příspěvky na dětské pobyty o letních prázdninách, abychom usnadnili rodičům vyřešit svízelný problém s hlídáním. Vybraným zaměstnancům je jako odměna za jejich úsilí nabídnuta i rekreace hrazená firmou."

Čím se v personální oblasti lišíte od srovnatelných firem v Příbrami?

"Je to pár dnů, co jsem získávala zpětnou vazbu od zaměstnanců, kteří nastoupili v loňském roce a přibližně 95 % z nich mi sdělilo, že důvod, proč u nás zůstali je skvělý kolektiv, osobní přístup vedení a čisté prostředí. Troufám si říci, že v tomhle jsme jedineční. Samozřejmě se mohou najít již bývalí zaměstnanci, kteří na to mají názor jiný, ale to je přeci jasné. Snažíme se ke každému zaměstnanci přistupovat jako k jednotlivci a nechceme, aby byl jen položkou v seznamu. Pokud má někdo osobní potíže, máme ve společnosti i nástroje, kterými se mu snažíme pomoci."


Co plánuje SENCO pro nejbližší dobu?

"I v roce 2022 máme mnoho plánů, jak změnit pracoviště, vylepšit výrobní procesy a co ještě více nabídnout našim zaměstnancům. Co se týče výroby tak naši kolegové na elektro hale budou mít nové osvětlení, než bylo doposud. Dále plánujeme automatizaci skladu pro usnadnění práce našich pracovníků. Plánujeme přestavbu stávající jídelny na výdejnu obědů pro naše zaměstnance. V současné době zaměstnancům nepřispíváme na obědy, to by se mělo do budoucna změnit, protože to považujeme za největší nedostatek v ohledu ke konkurenci mezi zaměstnavateli na Příbramsku."

Je něco, co byste dodala závěrem našeho rozhovoru?

"I nadále chceme pokračovat v dosavadním růstu kvality poskytovaných služeb našim zákazníkům, a s tím i budovat naši nepostradatelnost. K dosažení těchto cílů potřebujeme šikovné a spokojené kolegy, a to je náš dlouhodobý cíl. Hledáme třeba nové kolegy, absolventy, odborníky všech věkových skupin, kteří s námi potáhnou za stejný provaz a kteří mezi nás zapadnou. Kolegy, kteří se chtějí rozvíjet, nebojí se změn. Všechny volné pozice je možné nalézt na našich webových stránkách. Se schopnými kandidáty a kandidátkami se snažíme pracovat a využívat jejich potenciál. Neváhejte se na nás obrátit osobně, telefonicky nebo e-mailem. Přijďte to s námi zkusit, budeme se na Vás těšit."
S novým rokem přichází u některých lidí úvahy …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PR
autor: PR







Další články

Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických … AKTUÁLNĚ V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v … AKTUÁLNĚ Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku … AKTUÁLNĚ Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE
Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz