Firma Global Repair Centres převzala prodejce škodovek Auto Poly
2. listopadu 2023 (14:09)
Firma Global Repair Centres, jejímiž spoluvlastníky jsou pojišťovny Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna, převzala od listopadu společnost Auto Poly, která provozuje dva autosalony Škoda a servisy značek Škoda a Volkswagen. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě. Hodnotu transakce nezveřejnila.
Dealer Auto Poly, který sídlí v Praze a Příbrami, ročně prodá zhruba 1700 nových vozů Škoda a zároveň se věnuje prodeji prověřených ojetých vozů v programech Škoda Plus a Das Welt Auto. Společnost vznikla v roce 1992, v současné době zaměstnává 66 pracovníků.
Kooperativa spolu s ČPP již dříve automobilové firmy do svého portfolia začlenila. Vlastnictví sítě servisů a prodejců aut i motocyklů přináší pojišťovnám možnost lépe se orientovat na automobilovém trhu, zároveň díky tomu mohou klientům nabídnout nové služby a výhody.
"Primárně chceme lépe pochopit fungování tohoto trhu, do budoucna bychom chtěli kromě garantované kvality servisu přinést našim klientům i další služby, které jim zajistí neustálou mobilitu od pořízení, provozování až po prodej jejich vozu. Rozšíření našeho působení do Prahy a Středočeského kraje je pro nás významným krokem v budování nové úrovně služeb naší pojišťovny," uvedl člen představenstva pojišťovny Kooperativa Martin Laur.
V roce 2021 Global Repair Centres koupila brněnský autosalon a autoservis Autonova. Letos v dubnu převzala společnosti France Car a Hyundai Hradec, dealera vozů Renault, Dacia a Hyundai, který provozuje autosalony v Hradci Králové a Pardubicích-Dražkovicích. V srpnu koupila Autoservis KAPPA-P v Ústí nad Labem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Pochod na Čtyřmezí slaví jubileum
•Ve Hvožďanech zahrají heligonkáři
•O víkendu se budou děti radostně bát
Další články
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN)
V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská …
AKTUÁLNĚ
Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy
Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové …
AKTUÁLNĚ
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ





