23. 10. svátek má Teodor
Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt

27. května 2020   (12:46)
Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt
foto: pribram.cz, ČTK

"Byli bychom schopni udělat i obrovské objemy, ale pravděpodobně vítězí nějací asijští dodavatelé. Na nás už nezbylo místo," řekl Bohumil Šimák, ředitel společnosti.


Výrobce bytového textilu B.E.S. z Petrovic na Příbramsku se na začátku pandemie přeorientoval na šití látkových roušek, nenašel pro ně však dostatečný odbyt. Odběratelům dodal zhruba 50.000 roušek, přitom jich byl schopen vyrobit 100.000 týdně. Nyní se firma s 25 zaměstnanci opět vrací k tradičnímu sortimentu, jímž jsou povlečení a prostěradla, řekl ČTK generální ředitel Bohumil Šimák.

Látkové roušky firma dodala obci Petrovice, prádelnám a dalším menším odběratelům. Nabízela je i státním orgánům, ale neúspěšně. "Byli bychom schopni udělat i obrovské objemy, ale pravděpodobně vítězí nějací asijští dodavatelé. Na nás už nezbylo místo. Jsme přitom schopni to u nás nejen vyrobit, ale i uskladnit, není potřeba to odebírat hned," uvedl Šimák.
Větší zájem je podle něj zřejmě o jednorázové ústenky. Podobná větší zakázka by přitom malé rodinné firmě v době pandemie výrazně pomohla. Ani nyní podle Šimáka není situace jednoduchá, poklesy objednávek a dodávek pro obchodní řetězce jsou třicetiprocentní až čtyřicetiprocentní.
"Roušky už nešijeme a pozvolna se vracíme k našemu stálému sortimentu povlečení a prostěradel," uvedl ředitel. Společnost získala jednu větší zakázku pro obchodní řetězec, práci má do druhé poloviny června. "Jak to bude dál, ale nevíme," dodal ředitel.

B.E.S. Petrovice se věnuje výrobě bytového textilu, povlečení a ručníků či přikrývek a nabízí i licenční výrobky zejména dětského povlečení od světových výrobců. Šimák připomněl současné debaty o potravinové soběstačnosti, podle něj by se mohlo o něco podobného usilovat i v textilním průmyslu. "Přece nejsou v Česku jenom výrobci potravin, chceme být soběstační i v jiném výrobním programu," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz