21. 6. svátek má Alois

Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt

27. května 2020   (12:46)
Firma B.E.S. ukončila šití roušek, nenašla dostatečný odbyt
foto: pribram.cz, ČTK

"Byli bychom schopni udělat i obrovské objemy, ale pravděpodobně vítězí nějací asijští dodavatelé. Na nás už nezbylo místo," řekl Bohumil Šimák, ředitel společnosti.


Výrobce bytového textilu B.E.S. z Petrovic na Příbramsku se na začátku pandemie přeorientoval na šití látkových roušek, nenašel pro ně však dostatečný odbyt. Odběratelům dodal zhruba 50.000 roušek, přitom jich byl schopen vyrobit 100.000 týdně. Nyní se firma s 25 zaměstnanci opět vrací k tradičnímu sortimentu, jímž jsou povlečení a prostěradla, řekl ČTK generální ředitel Bohumil Šimák.

Látkové roušky firma dodala obci Petrovice, prádelnám a dalším menším odběratelům. Nabízela je i státním orgánům, ale neúspěšně. "Byli bychom schopni udělat i obrovské objemy, ale pravděpodobně vítězí nějací asijští dodavatelé. Na nás už nezbylo místo. Jsme přitom schopni to u nás nejen vyrobit, ale i uskladnit, není potřeba to odebírat hned," uvedl Šimák.
Větší zájem je podle něj zřejmě o jednorázové ústenky. Podobná větší zakázka by přitom malé rodinné firmě v době pandemie výrazně pomohla. Ani nyní podle Šimáka není situace jednoduchá, poklesy objednávek a dodávek pro obchodní řetězce jsou třicetiprocentní až čtyřicetiprocentní.
"Roušky už nešijeme a pozvolna se vracíme k našemu stálému sortimentu povlečení a prostěradel," uvedl ředitel. Společnost získala jednu větší zakázku pro obchodní řetězec, práci má do druhé poloviny června. "Jak to bude dál, ale nevíme," dodal ředitel.

B.E.S. Petrovice se věnuje výrobě bytového textilu, povlečení a ručníků či přikrývek a nabízí i licenční výrobky zejména dětského povlečení od světových výrobců. Šimák připomněl současné debaty o potravinové soběstačnosti, podle něj by se mohlo o něco podobného usilovat i v textilním průmyslu. "Přece nejsou v Česku jenom výrobci potravin, chceme být soběstační i v jiném výrobním programu," dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz