10. 6. svátek má Gita

Festivaly jsou zpět. Optimisticky léto zahajuje březnická Deziluze

24. června 2020   (12:21)
Festivaly jsou zpět. Optimisticky léto zahajuje březnická Deziluze
foto: pribram.cz

O festivalovou sezonu nakonec, jistě k radosti mnohých, úplně nepřijdeme. Poslední červnový víkend se začínající umělci představí v březnickém Pivovaru Herold.


Přestože se některých tradičních či původně plánovaných velkých akcí diváci již nedočkají, mohou namířit svou pozornost na menší nebo alternativnější festivalové projekty. Festival Deziluze se zaměřuje na podporu začínajících umělců, kterým dává prostor vystoupit před živým publikem. Kromě koncertů jsou součástí programu výstavy, přednášky, divadelní a filmové přehlídky, autorská čtení nebo slam poetry.

„Oproti minulému roku se přesouváme do nového areálu pivovaru v Březnici. Díky správcům areálu – Modré nadaci a pivovaru Herold – jsme mohli festival uspořádat. Pevně věříme, že i přes všechny komplikace, které jsme v tomto roce měli, ať už s přesunem na nové místo či celosvětovou pandemií, si festival zachová svého původního ducha,“ říká zakladatelka festivalu Marianna Cimburová.
Během víkendu 26.–28. června vystoupí například hudebníci Madhouse Express, Pain, Hošty, Purplefox Town či příbramská Aryanne. Do doprovodného programu se vešel i blešák, parkour a tetování. Výstavní expozice budou návštěvníkům otevřeny také po dva následující víkendy v červenci.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR … NEPŘEHLÉDNĚTE Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. … KULTURA Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek … DOPRAVA Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz