Festival v Podlesí ukončil letošní triatlon Brdonoš

27. července 2020   (06:23)
Festival v Podlesí ukončil letošní triatlon Brdonoš

Zábavní program pro všechny věkové kategorie uspořádal spolek Brdonoš s podporou obce Podlesí v areálu místního pivovaru.


V pátek 24. července ve 13.00 byl oficiálně ukončen letošní v pořadí 12. amatérský triatlon Brdonoš. V sobotu 25. července se pak od 14.00 za Pivovarem Podlesí uskutečnil festival pro děti a dospělé, který byl oslavou a zároveň částečnou náhradou letošního poněkud neobvyklého ročníku.
 

Akce začala ohlédnutím a „revizí“ náročného období, kdy také Podlesští čelili obavám a nouzovým opatřením spojeným s možnou nákazou covid-19. Starostka obce Podlesí Marcela Dušková poděkovala a symbolicky ocenila dobrovolníky, kteří v obtížné situaci pomáhali ostatním např. formou šití roušek nebo donáškou jídel pro seniory.
 
Akce začala ohlédnutím a „revizí“ náročného …
Odpolední program patřil dětem, které si jej nejen náležitě užily, ale také ukázaly, že záchranným složkám roste nová generace následovníků. Malí hasiči z Podlesí dokázali s klidem a nasazením uhasit hořící domek, slečny zdravotnice zase s přehledem předvedly resuscitaci a ošetření zasaženého (plyšového) medvěda.
 
Odpolední program patřil dětem, které si jej …
O významný zdroj zábavy se postarali hasiči z Trhových Dušníků. Pěnové jezero, které vytvořili, se z počátku plnilo jen nesmělými „plavci“. S prvními odvážlivci, kteří šli do pěny doslova po hlavě, se ale party rozjela naplno a pomalu ubývající pěna se stala zdrojem her na další dlouhé hodiny.
 

Pro děti byly také připraveny zábavné hry – hod míčem, lukostřelba nebo zásah cíle proudem vody, po jejichž absolvování na ně čekaly sladkosti a drobné dárky podle vlastního výběru. Zájemci si nechali pomalovat obličej a jiné části těla nebo se prošli na dřevěných chůdách. Dětský program ukončila diskotéka ve dvoře Pivovaru Podlesí, na niž plynule navázal DJ LuDJek a oldies party s podporou občerstvení místního pivovaru.
 
Pro děti byly také připraveny zábavné hry – …
„Letošní 12. ročník triatlonu Brdonoš byl vzhledem k situaci jiný, než na jaký jsou závodníci zvyklí,“ připomněl za pořadatelský spolek Brdonoš Marcel Forejt. Dětský duatlon byl pro letošek zrušen. Dospělí měli možnost absolvovat všechny disciplíny kdykoliv během dvou týdnů a výsledný čas, získaný prostřednictvím chytrých hodinek, zaslat organizátorům.
 
V komornější a soukromé verzi závodu bez povzbuzování diváků letos za ženy zvítězila Lucie Špirková, prvenství v mužské kategorii si odnesl Libor Dočkálek. Tradiční triatlon Brdonoš v kategoriích muži, ženy a týmy i dětský závod by se měl za příznivějších okolností konat opět příští rok poslední červencovou sobotu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Magdalena Rezková

autor: Magdalena Rezková

Další články

Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech Většina lidí by podle ankety souhlasila s povinností roušek v obchodech Po nových cyklotrasách se v Brdech projedou turisté již v polovině srpna Po nových cyklotrasách se v Brdech projedou turisté již v polovině srpna Snadnější orientaci cyklistům umožní nové značení tras v nejmladší chráněné krajinné oblasti v Brdech. 4. srpna 2020   (09:38) Pivo teklo proudem, pod pódiem panovalo pogo. Z Kozárovic to dunělo Pivo teklo proudem, pod pódiem panovalo pogo. Z Kozárovic to dunělo Kultura Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Kraj podpořil petici za prohlášení kamenného mostu v Dobříši za kulturní památku Most byl podle petice vybudovaný kolem roku 1830 jako miniaturní replika Karlova mostu v Praze. 3. srpna 2020   (19:12) Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? Chcete zažít pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály? O posledním prázdninovém víkendu si můžete prohlédnout zblízka jediné létající savce – netopýry. Zajímavý program bude připraven pro děti i dospělé, nebude chybět ultrazvukový detektor, který zachytí pro lidské ucho neslyšitelné netopýří signály. 3. srpna 2020   (17:24) Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Příbramská nemocnice hledá vrchní sestru na urologické oddělení Výběrové řízení potrvá do konce srpna tohoto roku. 3. srpna 2020   (14:57) PR Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Strakonická zažívá další komplikace. Řidič superbu skončil za svodidly na střeše Doprava Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu Nakaženou dívku zaskočily nenávistné reakce: Vyhrožovali mi, že mě pobodají nebo rozbijí hlavu U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice U Lazska narazil taxík do stromu, řidiče odvezli do nemocnice Hasiči museli zraněného muže z vozidla vyprostit. 3. srpna 2020   (08:39)
Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Fanoušci vojenských a historických aut zbystřete: Až sto vozů se předvede v Rožmitále pod Třemšínem Druhý srpnový víkend se do Rožmitálu pod Třemšínem sjedou vojenská a historická vozidla. Hlavní program se odehraje během soboty 8. srpna, kdy posádky čeká orientační závod, návštěvníky pak zábavné odpoledne s hudbou. 3. srpna 2020   (06:16)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz