23. 10. svátek má Teodor
Festival v Podlesí ukončil letošní triatlon Brdonoš

27. července 2020   (06:23)
Festival v Podlesí ukončil letošní triatlon Brdonoš
foto: pribram.cz

Zábavní program pro všechny věkové kategorie uspořádal spolek Brdonoš s podporou obce Podlesí v areálu místního pivovaru.


V pátek 24. července ve 13.00 byl oficiálně ukončen letošní v pořadí 12. amatérský triatlon Brdonoš. V sobotu 25. července se pak od 14.00 za Pivovarem Podlesí uskutečnil festival pro děti a dospělé, který byl oslavou a zároveň částečnou náhradou letošního poněkud neobvyklého ročníku.
 

Akce začala ohlédnutím a „revizí“ náročného období, kdy také Podlesští čelili obavám a nouzovým opatřením spojeným s možnou nákazou covid-19. Starostka obce Podlesí Marcela Dušková poděkovala a symbolicky ocenila dobrovolníky, kteří v obtížné situaci pomáhali ostatním např. formou šití roušek nebo donáškou jídel pro seniory.
 
Akce začala ohlédnutím a „revizí“ náročného …
foto: pribram.cz

Odpolední program patřil dětem, které si jej nejen náležitě užily, ale také ukázaly, že záchranným složkám roste nová generace následovníků. Malí hasiči z Podlesí dokázali s klidem a nasazením uhasit hořící domek, slečny zdravotnice zase s přehledem předvedly resuscitaci a ošetření zasaženého (plyšového) medvěda.
 
Odpolední program patřil dětem, které si jej …
foto: pribram.cz

O významný zdroj zábavy se postarali hasiči z Trhových Dušníků. Pěnové jezero, které vytvořili, se z počátku plnilo jen nesmělými „plavci“. S prvními odvážlivci, kteří šli do pěny doslova po hlavě, se ale party rozjela naplno a pomalu ubývající pěna se stala zdrojem her na další dlouhé hodiny.
 

Pro děti byly také připraveny zábavné hry – hod míčem, lukostřelba nebo zásah cíle proudem vody, po jejichž absolvování na ně čekaly sladkosti a drobné dárky podle vlastního výběru. Zájemci si nechali pomalovat obličej a jiné části těla nebo se prošli na dřevěných chůdách. Dětský program ukončila diskotéka ve dvoře Pivovaru Podlesí, na niž plynule navázal DJ LuDJek a oldies party s podporou občerstvení místního pivovaru.
 
Pro děti byly také připraveny zábavné hry – …
foto: pribram.cz

„Letošní 12. ročník triatlonu Brdonoš byl vzhledem k situaci jiný, než na jaký jsou závodníci zvyklí,“ připomněl za pořadatelský spolek Brdonoš Marcel Forejt. Dětský duatlon byl pro letošek zrušen. Dospělí měli možnost absolvovat všechny disciplíny kdykoliv během dvou týdnů a výsledný čas, získaný prostřednictvím chytrých hodinek, zaslat organizátorům.
 
V komornější a soukromé verzi závodu bez povzbuzování diváků letos za ženy zvítězila Lucie Špirková, prvenství v mužské kategorii si odnesl Libor Dočkálek. Tradiční triatlon Brdonoš v kategoriích muži, ženy a týmy i dětský závod by se měl za příznivějších okolností konat opět příští rok poslední červencovou sobotu.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz