Festival Hrady CZ u středočeského Točníku první den zakončil Daniel Landa
13. července 2024 (08:29)
foto: Daniel Landa/PR
Za prudkého deště, který doprovázelo vzdálené blýskání, nabídl Landa především své starší písně jako Valčík, Zombice, Přízraky nebo Motýlek
Koncert skladatele, textaře a zpěváka Daniela Landy s doprovodnou skupinou zakončil první den festivalu Hrady CZ, který v pátek začal u středočeského hradu Točník. Za prudkého deště, který doprovázelo vzdálené blýskání, nabídl Landa především své starší písně jako Valčík, Zombice, Přízraky nebo Motýlek.
"Je to takový skanzen devadesátek. Vzpomínáte dědkové a babičky?" žertoval Landa a vzápětí ocenil vytrvalost tisíců lidí, kteří i přes nepřízeň počasí zůstali pod pódiem.
Kromě známých hitů představil Landa, který letos vystupuje pouze na festivalu Hrady CZ, i svoje loňské album Minový pole. Z něho zazněla například skladba Anička Malinová, ve které se vrací do historie podobně jako na albu Pozdrav z fronty.
Ani v průběhu dne nadšení návštěvníků nezchladil déšť. Mnozí z nich si s chutí zatančili a zazpívali u produkce skupiny Cocotte Minute, která mimo jiné zaujala posluchače rockovou verzí písně Můj čas Sanitka známou ze seriálu Sanitka v podání Hany Zagorové.
Jako první ze slovenských hostů se představila kapela Horkýže Slíže, která svůj koncert zahájila skladbou Mám v p... na lehátku. Déle pak fanoušky zahrnula hity jako Silný refrén, Malá Žužu nebo L.A.G. Song. Část večera tradičně patřila vyhlášení nejlepších karnevalových masek hradního karnevalu. Velký ohlas vzbudilo vystoupení formace Mig 21 v čele s hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem, který prokázal velkou zkušenost při komunikaci s publikem. Kapela, která sama sebe označuje jako "chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 – Smíchova", rozezpívala přítomné písněmi jako Svoboda není levná věc, Hej kámo nebo Snadné je žít. Spokojení posluchači si vytleskali dva přídavky.
Své příznivce na Točníku našla také metalová skupina Trautenberk, jejíž název je vypůjčen od hlavní záporné postavy z večerníčku Krkonošské pohádky. Kapela vystupující na koncertech v bavorských krojích svoji tvrdou hudbu prokládala kabaretní a humornou nadsázkou.
V sobotním programu mohou návštěvníci zažít jeden z posledních koncertů kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem, po festivalové šňůře zpěvák a bubeník ze skupiny odchází. Dále vystoupí Chinaski, chybět nebude Jelen, Visací zámek nebo Vypsaná fixa. Poprvé na Hradech CZ zahrají nové talenty, jako jsou indie-popová kapela Brixtn, Fast Food Orchestra, zpěvák a producent Marcell, fiedlerski nebo šumperská sestava Byt číslo 4.
Na festivalu Hrady CZ se na dvou pódiích představují tuzemští a slovenští interpreti. Program je na všech osmi zastávkách identický s výjimkou hradu Veveří, na němž jako na jediném vystoupí kapela Čechomor. Festival, který se koná v těsné blízkosti hradních památek, nabízí letos zastřešené plochy. Akce vedle hudby také přináší tipy na cyklostezky a koupání v blízkém okolí jednotlivých hradů. V případě hradu Točník je to nedaleký rybník Peklo.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeská přírodní koupaliště mají nadále výbornou kvalitu vody
•O Prokopské pouti zavítalo do Hornického muzea pět tisíc návštěvníků
•Visací zámek, Daniel Landa, Chinaski. U středočeského Točníku dnes začíná putovní hudební festival Hrady CZ
Další články
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Příbramsko v zajetí nehod: Tři zničená auta během dopoledne, posádky zachránili andělé strážní
Příbramské složky integrovaného záchranného systému mají od samotného rána plné ruce …
AKTUÁLNĚ
Tropické vedro ukončí v pátek studená fronta s citelným ochlazením
Česko čeká výrazný zlom v počasí. Příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu od jihu …
AKTUÁLNĚ
Ulice Nádražní je od 16. července zcela uzavřena. Svah je v havarijním stavu, oprava bude technicky náročná
Ulice Nádražní v Příbrami je od dneška (16. 7. 2026) zcela uzavřena. Důvodem je …
AKTUÁLNĚ
800 dětí, 19 sezon a žádný tlak na výkon. Fotbalová školka Spartaku je příbramský unikát
SK Spartak Příbram otevírá nový ročník fotbalové školky pro děti narozené v letech …
SPORT
Příbram kropí ulice, aby se ochladily. Vydrží to jen chvíli, říká místostarosta
V horkých dnech, kdy teploty v Příbrami stoupají k třiceti stupňům, vyrážejí do ulic …
AKTUÁLNĚ




