28. 10. je státní svátek
Festival duchovní hudby uvede v premiéře skladbu pro svatohorskou baziliku

12. října 2021   (06:38)
Festival duchovní hudby uvede v premiéře skladbu pro svatohorskou baziliku
foto: Miroslav Zelenka, Svatá Hora (z události žehnání varhan)

Třetí Břízovské slavnosti se na Svaté Hoře v Příbrami uskuteční od 14. do 16. října.


Od čtvrtka 14. října do soboty 16. října se Svatá Hora v Příbrami stane dějištěm dalšího ročníku festivalu duchovní hudby. „Břízovské slavnosti 2021 nabídnou publiku ve svatohorské bazilice duchovní hudbu jak koncertně, tak i jako nedílnou součást liturgie,“ shrnula program, který zahájí vzpomínková bohoslužba dedikovaná osobnosti redemptoristy Karla Břízy, Svatá Hora.
 

Kromě mešní liturgie s hudbou francouzského autora Jeana Langlaise a mše s gregoriánskými zpěvy budou odehrány koncerty varhanní a sborové hudby. „Vrcholem třídenního festivalu je závěrečný koncert s premiérou svatohorské bazilice věnované skladby Chorály od Radka Rejška. Tato kompozice pro žesťové nástroje a varhany pracuje s melodiemi gregoriánských hymnů a dalších zpěvů,“ pozvala Svatá Hora diváky na sobotní večer, kdy se dočkají odložené premiéry z loňského roku.
 
V sobotu 16. října se uskuteční také pouť ke sv. Gerardu Majellovi, který je patronem matek v požehnaném stavu a při problémech v těhotenství. Na modlitbu růžence v 16.30 navazuje v rámci festivalu mše svatá s vystoupením sboru Schola Cantorum Pilsensis.
 
Břízovské slavnosti 2021
Čtvrtek 14. října
17.00: Mše k památce Karla Břízy (hudba z díla K. Břízy), Svatohorský chrámový sbor
 
Pátek 15. října
17.00: Hudba při liturgii pro sólový soprán (Jean Langlais: Missa in simplicitate), Kateřina Falcníková – soprán, Pavel Šmolík – varhany
19.00: Koncert Ruská sborová duchovní hudba, smíšený sbor Pražští pěvci, sbormistr Stanislav Mistr
 
Sobota 16. října
12.00: Varhanní matinee (česká varhanní hudba), Pavel Šmolík – varhany
17.00: Liturgie s gregoriánskými zpěvy, Schola Cantorum Pilsensis
19.00: Koncert duchovní hudby s premiérou (Radek Rejšek: Chorály, Křížová cesta, Bifary), Jaroslav Tůma, Pavel Šmolík – varhany, komorní žesťový ansámbl
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz