28. 1. svátek má Otýlie




Festival Divadla Dagmar uvede scénická představení z děl českých i zahraničních autorů

16. listopadu 2017   (08:32)
Festival Divadla Dagmar uvede scénická představení z děl českých i zahraničních autorů

Shlédnout je můžete v Gymnáziu pod Svatou Horou nebo u Památníku Vojna



Gymnázium pod Svatou Horou zve dnes na dvoudenní festival Divadla Dagmar. Na programu jsou hned dvě akce. Jako první bude uvedena v 19.00 hodin hra Norway.today současného švýcarského autora Igora Bauersimy, který se narodil v Praze. Vychází ze skutečných událostí. Rekonstruuje poslední hodiny života dvou mladých lidí, kteří se chystají ukončit život skokem z útesu v Norsku. Přes závažnost tématu a citlivou reflexi duševního stavu hrdinů si hra uchovává hravost, nadhled a humor. Vstupné na představení je dobrovolné. Představení bylo finančně podpořeno městem Příbram.
Jako druhou můžete shlédnout od 20.30 hodin hudebně scénickou kompozici z děl českých básníků s názvem K24.

Zítra bude program pokračovat ve spolupráci s Hornickým muzeem v Příbrami u Památníku Vojna, Lešetice. V 19.00 hodin zde začne scénická kompozice Anna, z díla, korespondence a deníkových záznamů lágrové básnířky Anny Barkovové. Ve 20.30 hodin se představí scénická kompozice Osm statečných, nejen z knihy dokumentů Natalie Gorbaněvské Poledne o moskevské demonstraci proti okupaci ČSSR v roce 1968.

Na všechna představení je nutná rezervace na e-mailu: bilekt@gshpb.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Město Příbram
autor: ZP, foto: archiv Divadla Dagmar








Další články

Sledujte dnes online jednání zastupitelstva. Zastupitelé rozhodnou i o dražbě domu za 20 milionů Sledujte dnes online jednání zastupitelstva. Zastupitelé rozhodnou i o dražbě domu za 20 milionů Zastupitelstvo města Příbram se dnes schází k prvnímu letošnímu jednání. V jednacím … ON-LINE PŘENOS Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která se … Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve středu 28. ledna … Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií V nejvyšších partiích Brd panují v posledních dnech nebezpečné podmínky. V polohách … V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci Strážníci Městské policie Příbram během své pravidelné hlídkové činnosti opět … Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostl počet lidí s respiračními onemocněními … Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Dobříše bylo téměř jednomyslně schváleno … Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun Falešní policisté opět útočí. Dvě ženy přišly o více než milion korun Středočeští kriminalisté aktuálně vyšetřují hned dva případy podvodů, při nichž se … Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu Středočeský kraj investuje 10,7 milionu do rozvoje turismu Krajští zastupitelé schválili poskytnutí dotací na podporu rozvoje destinačních …
Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Rekordně klidné svátky v útulku v Lazci: žádní vystrašení psi ani nechtěné živé dárky Útulek v Lazci hlásí nejlepší svátky za roky: žádní vystrašení psi na Silvestra a … Zvířata
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz