3. 3. svátek má Kamil




Festival Antonína Dvořáka přichystal na úterý operu pro děti

14. května 2016   (11:08)
Festival Antonína Dvořáka přichystal na úterý operu pro děti
foto: pribram.cz

Vystoupení se odehrají v příbramském divadle.



V úterý 17. května uvede Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram v rámci svého dětského programu operu Kominíček Benjamina Brittena. Veselé a poutavé dílo vyprávějící skutečný příběh kominického učedníka má malé děti zábavnou formou seznámit se specifickým žánrem opery a obecně ukázat cestu ke klasické hudbě. Představení jsou naplánovaná od 9,30 do 10,15 hodin a následně od 11 do 11,45 hodin.

„V průběhu let, co Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram, organizujeme, stále více pociťujeme potřebu vyhrazovat prostor v programu také malým dětem. Je důležité pečovat o mladého diváka, protože v něm je potenciál budoucího publika. A velmi nás těší, když u nich vidíme zájem a radost při jejich leckdy prvním kontaktu s vážnou hudbou,“ říká ředitelka Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram Albína Houšková.

Letos dramaturgie festivalu vybrala dětskou operu Kominíček britského skladatele Benjamina Brittena, kterou uvidí dětští diváci v podání Dětské opery Praha. Opera popisuje příběh kominických učedníků, kteří čistili v Anglii komíny, na něž se dospělý kominík nedostal. Jeden z chlapců však v komíně uvízne a ostatní děti v domě ho musí zachraňovat. Veselá a krásná hra je určena pro žáky prvního stupně základních škol.

„Hudba Benjamina Brittena si ještě za jeho života získala popularitu. Napsal mnoho vynikajících děl a mezi nimi roku 1949 právě i zmíněné dílo „Hrajeme si na operu – Kominíček“. Jeho zkrácenou verzi uvedeme hned dvakrát za sebou.“ doplňuje Albína Houšková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HFAD
autor: red








Další články

Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Nová neonatologická sekce v Příbrami nabídne intenzivní péči i větší soukromí rodičům Oblastní nemocnice Příbram dokončuje přestavbu části porodnice, díky níž vznikne … Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO
Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz