17. 10. svátek má Hedvika
Farní charita provozuje denní stacionář již 3 roky

ROZHOVOR
21. října 2014   (17:43)
Farní charita provozuje denní stacionář již 3 roky
foto: pribram.cz

O sociálních službách poskytovaných Farní charitou Příbram jsme hovořili s ředitelkou zařízení Alenou Ženíškovou. Ta v rozhovoru představuje denní stacionář nejen pro seniory, který ve městě funguje už třetím rokem.Můžete vysvětlit, co si máme představit pod pojmem denní stacionář a pro koho je určen?
Stacionář je určen seniorům a všem věkovým kategoriím od 19 let, kteří jsou kvůli nepříznivému zdravotnímu stavu závislí na pomoci okolí. Naši klienti jsou u nás velice spokojení a stacionář si velice chválí. Snažíme se jim maximálně věnovat. Ve skupině, která k nám pravidelně dochází, je velmi významný i společenský kontakt a podpora soběstačnosti. Další velkou výhodou našeho zařízení je fakt, že služba stacionáře umožní rodinám nebo lidem, kteří se o nemohoucího starají, chodit běžně do zaměstnání.

Říkáte, že o seniory pečujete v maximální možné míře. Jak tedy vypadá běžný den ve stacionáři?
Po snídani (veškeré jídlo zajišťuje charita) začínáme s nejrůznějšími aktivitami. Vytváříme nejrůznější výrobky, hrajeme hry, povídáme si. Pravidelně podnikáme výlety. Třeba jdeme do cukrárny, na Svatou Horu. Na jaře jsme pořádali třídenní výlet do Ktové. Na ten naši klienti vzpomínají dodnes. Co se týká péče: Denní stacionář nabízí i samostatný pokoj pro denní odpočinek, zajištěno je celodenní stravování. Klient si dále může vybrat službu, o kterou má zájem. Jedná se například o pomoc při osobní hygieně, podávání jídla, může využít služeb pedikérky nebo kadeřnice. V neposlední řadě realizujeme tréninky paměti, canisterapii, fyzioterapii, ergoterapii, četbu knih, reminiscenční terapii (návrat do dávných vzpomínek) a zpívání. V odpočinkové místnosti jsme před časem nechali instalovat oltář pro naše věřící klienty.

Pokud nemá klient nebo jeho rodina možnost dopravy do stacionáře, může využít vašich služeb?
Ano, převoz klientů samozřejmě zajišťujeme. Denní stacionář je otevřen od 7 do 19 hodin. V případě domluvy je možné tyto časy přizpůsobit přáním klientů.

Klade si váš denní stacionář nějaký cíl?
Samozřejmě. Bez jasných cílů bychom dlouho nefungovali. Chceme naše klienty podpořit, tak aby byli co nejvíce soběstační a měli důstojný život. Důležitý pro naše klienty je fakt, že nejsou osamocení, a to jak fyzicky, tak duševně. Zkrátka nejsou sami se svými vzpomínkami, obavami, starosty či úzkostmi. Mají se o ně s kým podělit. Fungujeme zkrátka na rodinné bázi. Kromě toho mají klienti zajištěnou odbornou zdravotní a sociální péči. V našem týmu pracují zdravotní sestry, pečovatelky a sociální pracovnice. Klienti mají ve stacionáři své kamarády a navazují přátelství s dalšími nově příchozími, což je velice obohacuje.

Mluvíte o skupině stálých a velice spokojených klientů. Pokud bych chtěla babičce péči stacionáře dopřát, mám šanci, že bude ještě volné místo?
Ano místa ještě máme. Je však důležité se předem domluvit, abychom počítali s denní náplní a stravováním.

Více informací o denním stacionáři a ceník služeb najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: red
autor: red

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz