2. 7. svátek má Patricie




Farmářům muž odnesl kuřata ze samoobslužné lednice a zapomněl zaplatit. Vše zachytila kamera

NEPŘEHLÉDNĚTE
12. července 2023   (12:38)
Farmářům muž odnesl kuřata ze samoobslužné lednice a zapomněl zaplatit. Vše zachytila kamera
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Celý prodej je založen na důvěře k zákazníkům.


Lednička v dřevěném přístřešku stojí na kraji farmy v obci Suchodol – místní části Líha. Farmář Jaroslav Hruška zde začal se svou společnicí Jaroslavou Kočovou v loňském roce provozovat vejcomat a pro své zákazníky připravili samoobslužnou lednici. A u ní jednoduchý postup k obsluze – vyndejte si zboží, sečtěte jeho cenu a výslednou částku vhoďte do kasičky.

Celý prodej je založen na důvěře k zákazníkům. Ačkoliv farmáři věřili v poctivost zákazníků, již po čtyřech měsících se našel jeden, který si odnesl jedno kuře za 278 korun a placení už neřešil. Majitelé farmy tehdy zveřejnili na sociálních sítích fotografie pořízené z kamerového systému, načež byl nenechavec během chvíle odhalen.
Farmáři věřili, že díky tomuto případu a zostuzení muže k další obdobné události nedojde. Jejich domněnka však nebyla správná. V dnešních brzkých hodinách je navštívil další nenechavec, tentokrát cyklista. Ten nejprve zkontroloval kasičku, zda v ní nejsou nějaké peníze a následně začal brát jedno kuře za druhým. „K události došlo v půl čtvrté. Tento muž nám odcizil šest kuřat a košík, čímž způsobil škodu dvou tisíc korun,“ řekl dnes pribram.cz Hruška.
V samoobslužné lednici nabízejí farmáři kachny, kuřata, med, brambory, zeleninu a ovoce. V těsné blízkosti stojí vejcomat, o kterém jsme psali v článku Farmáři na Příbramsku se snaží prorazit s vejcomatem.
foto, video: Farmář Jaroslav Hruška/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz