19. 5. svátek má Ivo




Farmářské trhy: Lidé si nenechali ujít čerstvé delikatesy ani v chladném počasí

FOTO
15. března 2025   (18:10)
Farmářské trhy: Lidé si nenechali ujít čerstvé delikatesy ani v chladném počasí
foto: Sobotní trhy. / Ludmila Zelenková

Třetí březnová sobota patřila farmářským trhům na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Ani zatažená obloha, vítr a teploty do 5 °C neodradily nadšené návštěvníky od účasti. Po dlouhé zimní pauze si tak lidé užili farmářské trhy plné jedinečných dobrot a výjimečné atmosféry. Na trzích to opět žilo.


Nabídka byla opravdu pestrá, trhy nabídly řadu produktů, které návštěvníci jinde jen tak neseženou. Mezi nejoblíbenější patřily kvalitní druhy sýrů, včelí kosmetika, ručně vyráběná mýdla a produkty z levandule, chutné kváskové chleby a další pekařské i cukrářské výrobky.

Velký zájem byl o hovězí maso z domácího chovu, delikatesy z Pošumaví, neobvyklé druhy olejů nebo keramiku k vlastnímu dotvoření. Jednoznačně největší fronta se tvořila u stánku s uzeninami, kde prodávali zabijačkové speciality, uzená žebra nebo salámy.

Farmářské trhy nejsou jen místem nákupu, ale také příležitostí pro setkávání s výrobci a jejich příběhy, které přibližují, jak produkty vznikají. To je přesně to, co návštěvníci vedle pestrosti a čerstvosti oceňovali. Atmosféra trhů opět ukázala, že jde o důležitou součást komunitního života.

„Na trhy už jsem se hodně těšila, navštěvuji je pravidelně. Většinu sortimentu v marketech opravdu nenajdete,“ shrunla jedna z návštěvnic trhů.

Farmářské trhy se ukazují jako důležitý prvek, který oživuje život obyvatel Příbrami a podporuje lokální ekonomiku.

Farmářské trhy se stávají neodmyslitelnou součástí života v Příbrami a oživují městskou atmosféru. Organizátoři slibují, že do budoucna přinesou další novinky, které zaujmou jak stálé návštěvníky, tak nové příchozí. Pokud jste tento termín nestihli, určitě se podívejte na ty další. Stojí to za to!



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Ludmila Zelenková








Další články

Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Majitelé sousedního pozemku reagují na spor se Zooparkem Dotčené osoby využily právo na odpověď podle § 10 tiskového zákona. Text zveřejňujeme … Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Devět pošt Partner končí dočasně provoz. Česká pošta řeší schodek u provozovatele, služby převezmou náhradní pobočky Česká pošta dočasně uzavřela devět poboček Pošta Partner. Důvodem je finanční schodek … AKTUÁLNĚ Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Před Brdskou 25 někdo otáčel značení tratě. Pořadatelé mluví o nepochopitelném jednání Nedělní závod Brdská 25, který je součástí Brdského poháru, letos provázely nepříjemné … SPORT Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce Veterináři v dovezených divočácích znovu potvrdili svalovce V České republice byl po zhruba měsíci znovu potvrzen výskyt nebezpečného parazita … AKTUALIZOVÁNO Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI
Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz