Farmářské trhy jsou otevřeny. Nabídnou zeleninu, uzeniny, med nebo sadbu
15. dubna 2021 (18:37)
foto: pribram.cz
V sobotu 17. dubna „ožijí“ stánky na příbramském Dvořákově nábřeží. Regionální trh v Dobříši se uskuteční 24. dubna.
Od pondělí 12. dubna je možné pořádat farmářské trhy, byť v omezeném režimu a při dodržování hygienických pravidel. K povolenému sortimentu patří ovoce a zelenina, květiny a jiné rostliny, semena, mléko a mléčné produkty, maso, vejce, pečivo, cukrářské výrobky a med.
Tyto produkty – konkrétně brambory, celer, cibuli, jablka, sadbu, uzeniny, sýry, pečivo, med a ořechy – nabídne v sobotu 17. dubna farmářský trh v Příbrami. Uskuteční se na obvyklém místě na Dvořákové nábřeží od 8.00 do 12.00. Následující týden, v sobotu 24. dubna od 8.00 do 12.00, přivítá kupující regionální trh v Dobříši. První trh letošní roku se koná na náměstí Komenského.
Provozní podmínkou farmářských trhů je nejméně dvoumetrový odstup mezi prodejními místy, v jeden čas se na ploše tržiště nesmí pohybovat více než jedna osoba na 15 metrů čtverečních. Návštěvníkům budou k dispozici dezinfekční prostředky, nemohou se ale na trzích stravovat a zakázán je i prodej nápojů k okamžité konzumaci. Restrikce platí pro poskytování stolů a míst k sezení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …




