Falešný bankéř okradl ženu o více než milion, lidé mohou pomoci s pátráním
29. června 2023 (15:29)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Čtyřiačtyřicetileté ženě na konci května zavolal muž, který se představil jako pracovník banky z bezpečnostního oddělení. Řekl jí, že se někdo pokoušel několikrát napadnout její účet.
Falešný bankéř okradl ženu z okresu Praha-západ o více než jeden milion korun. Policie zjišťuje totožnost podezřelých, má videolidí, kteří by s případem mohli být spojení. Pomoci s jejich ztotožněním může i veřejnost. Kriminalisté případ prošetřují jako podezření ze spáchání podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest vězení, informovala dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Michaela Richterová.
Čtyřiačtyřicetileté ženě na konci května zavolal muž, který se představil jako pracovník banky z bezpečnostního oddělení. Řekl jí, že se někdo pokoušel několikrát napadnout její účet. "Nicméně příchozí hovor se na telefonu ženy zobrazoval jménem banky, u níž je skutečnou klientkou. Z tohoto důvodu bankéři uvěřila a z obavy, že by mohla přijít o veškeré své finance, postupovala poctivě přesně podle jeho pokynů," popsala čin Richterová.
Žena si tak podle instrukcí volajícího zažádala o úvěr v maximální výši, údajným důvodem mělo být to, aby tak neučinil smyšlený útočník na její účet. "Ve druhém kroku žena na rady bankéře převedla peníze poskytnuté z půjčky, včetně další finanční hotovosti, kterou měla na svých jiných účtech. Všechny tyto peníze odeslala na několik předem zřízených účtů bankéřem, tedy podvodníkem," doplnila mluvčí.
Poškozená poslechla všechny rady falešného bankéře a dala mu i své přihlašovací údaje k elektronickému bankovnictví a veškeré transakce mu schválila. Získal tak přes jeden milion korun.
Kriminalista nyní přišel na stopu dvěma podezřelým mužům. Pod falešnou záminkou přiměli jiného člověka k převodu peněz přes jeho účet, počkali, až je vybere z bankomatu a po jejich získání z místa utekli. Veškeré informace k případu včetně totožnosti mužů ze zveřejněného videa mohou lidé sdělit na linku 158.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Policie stíhá mladíka kvůli zneužívání chlapců, hrozí mu osm let
•Před 32 lety začala éra orlických vrahů, oběti cpali do sudů
•Jeden člověk zemřel a další je zraněný po nočním požáru domu v Zaječově
Další články
Ježíšek nebo Santa? Vánoční souboj tradic a fantazie
Většina světa zná červeně oděného, buclatého Santa Clause. My v Česku zase milujeme …
Svíčky a zábavní pyrotechnika: Krása, která vyžaduje respekt
Vánoční svátky i silvestrovské oslavy si často spojujeme se světlem svíček a zábavní …
Kapr, řízek nebo úspory? Jak bude letos vypadat vánoční stůl na Příbramsku
Štědrovečerní menu na Příbramsku se i letos ponese ve znamení tradičních chutí, ale …
Štědrý večer: české vánoční pověry a tradice, které dodávají kouzlo Vánocům
Štědrý den je králem kalendáře, dnem, který slaví všichni bez rozdílu. V českých …
Vánoce
Ve středních Čechách si mohou lidé o svátcích zalyžovat ve třech areálech
Ve středních Čechách si lidé budou moci o svátcích zalyžovat ve třech zimních …
Vánoční přání, poděkování a přání do nového roku 2026
Milí čtenáři, dovolte nám na úvod popřát vám krásné a klidné Vánoce plné pohody, …
Úspěch, který pokračuje: Seniorská akademie láká stále více seniorů
Seniorská akademie, kterou pořádá Městská policie Příbram ve spolupráci se …
Bohutínští rybáři obdarovali zaměstnance příbramského domova pro seniory
Rybářská organizace věnovala zaměstnancům Domova Maják vánoční kapry jako poděkování …
Zámek Dobříš zazáří o Vánocích v nové štědrovečerní pohádce České televize
Zámek Dobříš se letos proměnil v jedno z nejkouzelnějších míst českých Vánoc. Stal se …
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …




