25. 2. svátek má Liliana




Facebook, Instagram a Whatsapp začaly po výpadku znovu fungovat

AKTUALIZOVÁNO
4. října 2021   (18:35)
Facebook, Instagram a Whatsapp začaly po výpadku znovu fungovat
foto: ilustr/pixabay

Společnost Facebook se domnívá, že výpadek způsobilo chybné nastavení jejího vnitřního systému. To pak vedlo k přerušení výměny informaci mezi servery a datovými centry, což mělo negativní lavinový efekt na její aplikace a sítě.


Sociální sítě facebook a Instagram a aplikace pro zasílání zpráv Whatsapp, které v pondělí postihl několikahodinový výpadek, začaly dnes v noci znovu fungovat. Společnost Facebook oznámila po čtvrté hodině, že její služby jsou znovu přístupné on-line a její zaměstnanci pracují na postupném návratu k běžnému provozu. Firma, pod kterou spadají zmíněné sociální sítě a aplikace, se domnívá, že během výpadku neunikly údaje uživatelů jejích služeb.

Rozsáhlý výpadek zaznamenaly zmíněné sociální sítě a aplikace v pondělí krátce před 17:00. Facebook následovně potvrdil, že část jeho uživatelů má problémy s přístupem k jeho síti a aplikacím.
"Tvrdě jsme pracovali na obnovení k přístupu k našim službám a aplikacím a jsme rádi, že se vrací on-line," oznámil kolem čtvrté hodiny provozovatel sítě facebook. Instagram také uvedl, že se "pomalu ale jistě" vrací k normálnímu fungování. Whatsapp krátce před čtvrtou hodinou oznámil, že jeho služba je plně funkční.
Společnost Facebook se domnívá, že výpadek způsobilo chybné nastavení jejího vnitřního systému. To pak vedlo k přerušení výměny informaci mezi servery a datovými centry, což mělo negativní lavinový efekt na její aplikace a sítě.

Všechny tři jmenované aplikace spadají pod společnost Facebook a jejich provoz se opírá o stejnou infrastrukturu. Během výpadku přestaly fungovat i další příbuzné aplikace, například Facebook Workplace či Facebook Messenger.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V … ON-LINE PŘENOS U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné … Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a … NEPŘEHLÉDNĚTE Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní … SPORT V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné … ROZHOVOR Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Konec dešťů a příchod jara? Meteorologové hlásí na pátek až 17 °C! Pořádně deštivý víkend a mokrý start týdne máme za sebou. Český hydrometeorologický … Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Možná přijde i Karel Čapek. V Pivovaru Podlesí lákají na netradiční taneční večer Milovníci tance, kvalitní literatury i výborného piva, zpozorněte! 21. ročník … KULTURA Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Hasiči v Sedlčanech museli vyrazit do ambulance zachránit prst Nateklý prst, kovový prstýnek, který nejde sundat. A kdo pomůže? Hasiči!
Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit Vojenské lesy a statky: Brouk je na ústupu, pomáhá i satelit Všichni návštěvníci lesů nejen v CHKO Brdy si pamatují kalamitu, kterou způsobil … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz