Fabiánův expres zaveze nejen turisty až na okraj Brd
2. června 2021 (09:58)
foto: pribram.cz/Miroslav Pavlík
V letošním roce z Příbrami vyjede turistický autobus, který nejen turisty, ale i cyklisty zaveze z Příbrami na samý okraj Brd, ve kterých jsou vyznačeny desítky kilometrů turistických tras a cyklostezek.
Od června do září bude každý víkend a o svátcích vyjíždět turistická linka MHD 5B. Jde o projekt, který město Příbram obnovuje po třech letech. Díky tomuto spoji se turisté budou moci pohodlně přemístit jak mezi příbramskými památkami, tak se v klidu během pár okamžiků dostat až na okraj CHKO Brdy bez nutnosti použití vlastního automobilu.
„Spoj, který jsme si pracovně nazvali Fabiánův expres, zajistí nejen převoz turistů, ale i cyklistů, kdy bude možné přepravit 10 jízdních kol. Pro letošní sezonu je turistická linka MHD 5B nastavena tak, že pojedou čtyři spoje v dopoledních a následně čtyři zpáteční spoje v odpoledních hodinách. Zavedení turistické linky je dalším krokem ke zpřístupnění Brd a celé naší turistické oblasti,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
První spoj turistické linky MHD 5B vyjede na svoji trasu v sobotu 5. června v 8.05 h. Autobus bude vyjíždět ze Svaté Hory, projede Příbramí přes Březové Hory do Kozičína, Orlova a zpět na Svatou Horu. Jízdné je nastaveno dle platného tarifu MHD Příbram a převoz jízdních kol je bezplatný.
Již nyní můžeme prozradit, že v průběhu léta se uskuteční dvě komentované vycházky se Správou CHKO, které budou navázány na tento turistický autobus.
foto: pribram.cz/Miroslav Pavlík
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka
Další články
„Není divadlo jako divadlo,“ říká ředitel příbramského divadla Petr Bednář
Divadlo A. Dvořáka v Příbrami patří k institucím, které mají v regionu výjimečné …
ROZHOVOR
Tipy na víkend: Divadlo bude patřit dětem, historické centrum zase závodníkům!
Tento víkend se budou na Příbramsku konat tři velké a dlouho očekávané akce - Divadlo …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Most u Jíloviště půjde brzy k zemi. Stavbaři budou stavět nový
Stavbaři v polovině června zbourají most přes dálnici D4 poblíž Jíloviště u Prahy a …
Šmíráci v oblacích: Když vám nad zahradou krouží cizí dron
Hračka pro děti za pár tisíc, nebo sofistikovaný nástroj pro zloděje a lidi bez špetky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Májovky v Dobříši: Kolotoče, adrenalin a MIG 21 v hlavní roli
Dobříš se opět promění v místo, kde to žije od rána do večera – DOBŘÍŠSKÉ MÁJOVÉ …
KULTURA
Ceby benzinu šly v Příbrami nahoru, nejlevněji naplníte nádrž u Silmetu a Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,99 Kč do 44,40 Kč …
DOPRAVA
Atommuzeum v Brdech vás zavede do časů studené války
Hluboko v brdských lesích se ukrývá místo, které bylo kdysi jedním z nejstřeženějších …
TIP NA VÝLET
Rožmitál investuje do oprav chodníků, silnic i bezpečnosti ve městě
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v jarních investicích do oprav chodníků, …
Příbram čeká víkendový nářez: Svatohorský Downtown slaví 10 let. Dorazí vítěz Asia Express i rapové legendy PSH
Historické centrum Příbram už tuto sobotu ovládne adrenalin, hluk kol, skoky mezi zdmi …
SPORT
Drama kolem výborů, krácená dotace pro HC Příbram a dotaz na „náhubkový“ řád. Zastupitelstvo tentokrát jelo rychle, ale bylo o čem mluvit
Ve středu 20. května se příbramští zastupitelé sešli na dalším jednání. A i když šlo o …
POLITIKA





