Extrémně silné bouřky se nevyhnuly Středočeskému kraji
30. června 2022 (12:52)
foto: Jan Konvalinka / se souhlasem / ilustrační fotografie
Bouřky a s nimi spojené poryvy větru začaly přes naše území přecházet po 21. hodině, kdy začal narůstat počet událostí.
V noci na dnešek přes území Středočeské kraje přecházely silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav vydal na tento jev výstrahu s vysokým stupněm nebezpečí, místy dokonce na extrémní stupeň nebezpečí. Což znamená možnost výskytu extrémně silných bouřek zejména se srážkovými úhrny ojediněle kolem 90 mm, v menší míře kroupami a nárazy větru kolem 90 km/h.
Bouřky a s nimi spojené poryvy větru začaly přes naše území přecházet po 21. hodině, kdy začal narůstat počet událostí. Z toho nejvíce vyjížděli středočeští hasiči k popadaným stromům přes pozemní komunikace nebo k narušeným a poškozeným střešním krytinám. Dále šlo o čerpání vody ze zatopených sklepů a níže položených prostor. Samozřejmostí byly i události spojené s monitoringem vodních toků.
Středočeští hasiči vyjeli od čtvrteční osmnácté hodiny do deváté hodiny ranní celkem ke 286 událostem. Nejvíce zasaženým okresem bylo Benešovsko (87), Praha-východ (66), Praha-západ (53). Na Příbramsku podle mluvčí hasičů Dagmar Zemanové bylo zaregistrováno 14 událostí.
Hasiči budou během dnešního dne stále odstraňovat následky přívalových dešťů a bouřek. Události tedy budou tedy i nadále narůstat.
I přes velký počet událostí spojených s nepříznivým počasím řeší hasiči současně dopravní nehody a požáry.
I přes velký počet událostí spojených s nepříznivým počasím řeší hasiči současně dopravní nehody a požáry.
Dnes ráno přijali hasiči oznámení o železniční dopravní nehodě v okrese Beroun u obce Karlštejn. Na místo události vyjely profesionální jednotky ze stanice Beroun a Řevnice a jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Karlštejn a podnikový hasiči Správa železnic Praha. Velitel zásahu po průzkumu potvrdil, že se došlo k vykolejení vlaku nárazem do skály. Před příjezdem hasičů se samovolně evakuovalo kolem 135 osob. Záchranáři ošetřili pět lehce zraněných, čtyři na místě, jeden cestující s pohmožděnou krční páteří byl převezen do nemocnice v Hořovicích. Na místě zasahovalo pět záchranářských posádek.
foto: HZS Středočeského kraje
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HZS Středočeského kraje
autor: Dagmar Zemanová
HZS Středočeského kraje
HZS Středočeského kraje
Související
•V pátek hrozí další bouřky, o víkendu bude do 30 stupňů
•Na Příbramsku je dnes mimořádná aktivita komárů
•Příbramská vodárenská soustava by se měla propojit s dobříšskou
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …




