4. 3. svátek má Stela




Eva Heyd: Máme trochu problém se Santou a Ježíškem, kdo to vlastně přijde

ROZHOVOR
20. prosince 2024   (18:00)
Eva Heyd: Máme trochu problém se Santou a Ježíškem, kdo to vlastně přijde
foto: pribram.cz

V čase svátečním vám naše redakce připravila kromě běžných informací z regionu i odlehčené téma. Oslovili jsme známé osobnosti regionu a položili všem stejné otázky z vánoční tematikou.


Někdo odpověděl, někdo prostě v tom předvánočním shonu nestíhal a ne každého jsme stihli oslovit. Pojďte si tedy přečíst, jak dodržují zvyky o vánočních svátcích někteří lidé, které známe třeba z radnic, ale i dalších státních institucí nebo spolků či organizací nebo prostě jej proto, že díky svým iniciativám je v regionu známe.

Tentokrát na naše otázky odpovídá Eva Heyd, publicistka, fotografka a umělkyně. Dvacet let žila v USA. Vystavovala umělecké fotografie a výtvarné práce v Česku, Evropě a ve Spojených státech. Od roku 2005 žije v Rožmitále pod Třemšínem a věnuje se volné tvorbě a podílí se na obnově místního zámku.
Dodržujete tradiční vánoční zvyky v rodině?
Ano, moje rodina – děti a vnoučci – se scházíme na Štědrý den v Rožmitále a všichni zůstávají ještě na Boží hod. Někdy chodíme do Starého Rožmitálu na půlnoční. Rybova vánoční mše je tam v tom kostelíku ze všech možných míst nejkrásnější. Máme trochu problém se Santou a Ježíškem. Kdo to vlastně přijde… Tatínek dvouapůl letého Maxe vyrůstal v New Yorku, a tak podle něj přijde Santa a je pro něj potřeba připravit za okno vánoční cukroví, aby náš dům neminul.

K večeři máte kapra a salát nebo máte raději jinou, sváteční tabuli?
Rybí polévku, kapra, řízky a bramborový salát. Salátu nejméně dva druhy, protože je v rodině více receptů, tak aby nebyl boj o to, zda tam přidat salám.

Vánoční stromek živý nebo umělý?
Vánoční stromek živý má u nás přes dva metry, protože máme velmi vysoký strop.
Mám na něj sbírku krásných starých ozdobiček promíchanou s dekoracemi, které jsem přivezla z Ameriky.

Jak trávíte den před Štědrým večerem? Spousty lidí mají v tento čas určité zažité zvyky: vycházky v přírodě, návštěva příbuzných apod.
Upřímně, co si pamatuji téměř ve všech letech, kdy se ohlédnu nazpět: nakupuji jídlo a vařím, eventuálně ještě něco peču. Ženy těsně před svátky většinou nemají mnoho času rozjímat.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Karel Hutr
autor: Karel Hutr








Další články

Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Dálnice D4 je neustále pod kontrolou dronů a umělé inteligence Nová část dálnice D4, která vznikla jako první český dálniční projekt formou PPP, má … DOPRAVA Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami chce do Survivoru. Maká každý den a výzvy plní i podle fanoušků Petr Svoboda z Příbrami má sen, který by většina lidí vzdala po prvním pokusu. On ne. … NEPŘEHLÉDNĚTE Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům v Příbrami se konečně plní. Proč je venkovní parkoviště dražší a co město chystá dál Parkovací dům u vlakového a autobusového nádraží byl jedním z nejsledovanějších … POLITIKA Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Bydlení nejen v Příbrami: Mladí už na vlastní byt jen tak nedosáhnou Ještě před pár lety se otázka bydlení brala jako něco, co se prostě vyřeší. Člověk … NÁZOR
Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Auta v Milínské ulici blokují dopravu po srážce Dopravní nehoda dvou osobních vozů se stala v Milínské ulici v Příbrami před 14. … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz