Etická komise potrestala fotbalovou Příbram za maření verdiktu odečtem čtyř bodů
AKTUALIZOVÁNO
30. listopadu 2023 (18:31)
foto: FK Příbram/PR
Rozhodnutí Sborů rozhodců je neveřejné, podle informací klub od Litavky nezaplatil dvěma bývalým hráčům dluhy.
Fotbalové Příbrami hrozí, že v probíhající sezoně přijde o čtyři body. Etická komise Fotbalové asociace ČR potrestala druholigový celek za maření rozhodnutí Sboru rozhodců ve věci sporu mezi klubem a hráči. Verdikt není pravomocný a Příbramští se mohou do pěti dnů od jeho doručení odvolat k odvolací komisi FAČR. Etická komise o tom informovala na webu FAČR. Tiskový mluvčí klubu Zdeněk Brož potvrdil, že Středočeši chystají odvolání.
Souhrnný trest se skládá ze dvou částí, za každý z obou přečinů etická komise odebrala Příbramským dva body. Rozhodnutí Sborů rozhodců je neveřejné, podle informací ČTK klub od Litavky nezaplatil dvěma bývalým hráčům dluhy.
"Rozhodnutí ještě není definitivní a pravomocné, podáváme odvolání. Zatím k tomu další komentáře dávat nebudeme. Bude to v kompetenci odvolací komise," uvedl Brož.
Příbram po podzimní části figuruje na čtvrtém místě druholigové tabulky se stejným bodovým ziskem jako třetí Táborsko, které drží druhou z příček, znamenajících účast v baráži o nejvyšší soutěž. Na lídra z Vyškova ztrácejí Středočeši po 16 kolech osm bodů. Po odečtu bodů by klesli na osmou pozici.
Etická komise na úřední desce na webu FAČR ve svém dnešním rozhodnutí uvedla, že trest pro klub připadne nejúspěšnějšímu družstvu v kategorii mužů, tedy druholigovému celku Středočechů.
Příbramští s finančními problémy zápolí už nějakou dobu. V lednu hráči kvůli chybějícím výplatám nenastoupili k utkání v rámci zimní přípravy. Navzdory napjaté finanční situaci celek od Litavky obsadil v minulé druholigové sezoně třetí místo a v baráži bojoval o návrat do nejvyšší soutěže, proti Pardubicím však neuspěl.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Přichází Mikuláš se svými společníky
•Svatohorský adventní jarmark nabídne hudební vystoupení nebo tvořivé dílničky
•Kniha Třemšínský drak čerpá z regionální historie a mytologie
Další články
Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla
Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které …
ZAJÍMAVOSTI
Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma
V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a …
AKTUÁLNĚ
Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů
Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. …
Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu
Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech …
Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku
Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v …
ZAJÍMAVOSTI
Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano
Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické …
AKTUÁLNĚ
Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky
Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž …
SPORT
Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun
Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE




