1. 2. svátek má Hynek




Epidemie zrychlila, v úterý přibylo o 400 případů více než před týdnem

17. srpna 2022   (08:25)
Epidemie zrychlila, v úterý přibylo o 400 případů více než před týdnem
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Testů bylo zhruba stejně jako před týdnem, laboratoře jich provedly asi 9000.


V Česku přibylo v úterý 2803 potvrzených případů covidu. Poprvé za několik týdnů tak epidemie v mezitýdenním srovnání zrychlila o několik stovek případů. Zvýšilo se také incidenční číslo, které od druhé poloviny července až dosud pravidelně klesalo. Počet hospitalizovaných se od konce minulého týdne pohybuje okolo tisícovky.

V mezitýdenním srovnání epidemie v ČR zpomalovala od konce července, a to až do soboty, kdy přibylo asi o 50 případů více než o týden dříve. V neděli pak epidemie stagnovala, v pondělí mírně zpomalila.
Testů bylo zhruba stejně jako před týdnem, laboratoře jich provedly asi 9000. Znovu se zvýšila jejich pozitivita. V případě preventivních testů to bylo o téměř dva procentní body na 9,5 procenta. Nejpočetnější diagnostické testy, které podstupují lidé vykazující příznaky nemoci, odhalily covid u více než 37 procent vzorků. Je to nejvyšší pozitivita od 26. července. Epidemiologické testy, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, měly dokonce nejvyšší pozitivitu od února. Covid se v jejich případě prokázal u více než čtvrtiny testovaných.
V nemocnicích bylo v úterý s koronavirem hospitalizováno 964 lidí. V pondělí jich bylo více než 1070, údaje z posledních dní se ale obvykle při dalších aktualizacích ještě mění. V těžkém stavu je 27 pacientů.

Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulý týden 120 nakažených. Takzvané incidenční číslo se proti předchozímu dni zvýšilo o čtyři. Vzrostlo ve většině krajů. Nejvyšší zůstává nadále v hlavním městě, na 100.000 Pražanů připadá za posledních sedm dní 160 nakažených. Naopak na Vysočině má incidence hodnotu 91, v Plzeňském kraji 96. Nikde jinde se incidenční číslo pod sto nedostalo.
Od začátku epidemie v březnu 2020 bylo v zemi potvrzeno přes 4,01 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je více než 297.000. S koronavirem dosud zemřelo 40.674 lidí.

Očkovat proti covidu se v pondělí nechalo 4924 lidí, zhruba o 800 méně než před týdnem. Téměř 4000 lidí si přišlo pro druhou posilující dávku. Plně naočkováno proti covidu bylo v Česku dosud téměř 6,89 milionu lidí. První posilující dávku dostalo 4,28 milionu lidí, druhou pak více než 102.000 lidí.

Ministerstvo zdravotnictví přichystalo novou kampaň na podporu očkování, jejím heslem bude "Očkujeme se pro život beze strachu" s podtitulem "Zdraví přeje připraveným". V létě se kampaň objeví na sociálních sítích, v médiích začne na konci září. Podle průzkumu úřadu má zájem o čtvrtou dávku - tedy druhou posilující - 38 procent populace, pětina není rozhodnutá. Druhou dávku přeočkování odborníci doporučují zejména lidem na 60 let a chronicky nemocným.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva Každý únor se tisíce Čechů pustí do výzvy, která vypadá nevinně, ale umí potrápit: … Zajímavosti ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu Rekonstrukce čistírny odpadních vod je největší investicí v historii Příbrami a … Politika Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat … Sport Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také … FOTOGALERIE Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na … Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 … Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, … Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem … Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF … Politika
Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz