Epidemie koronaviru víc než týden zpomaluje
6. srpna 2022 (13:39)
Epidemie koronaviru v Česku už více než týden zpomaluje. V pátek laboratoře potvrdily 2407 nakažených, o 386 méně než před týdnem. Podezření na opakovanou nákazu bylo u 969 lidí. V nemocnici je s covidem 1109 lidí, z toho 30 ve vážném stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Epidemie koronaviru začala v Česku růst v prvním červnovém týdnu poté, co od začátku března klesala. Nyní se ale trend znovu otočil. Denní nárůsty nakažených v mezitýdenním srovnání klesly už devětkrát v řadě.
Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 137 nakažených. Takzvané incidenční číslo klesá od minulého čtvrtka. Nejhorší situace zůstává v Praze, ale i tam už incidence klesla pod 200 a činí 181. Relativně nejlepší situace je na Vysočině a v Plzeňském a Libereckém kraji.
Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 137 nakažených. Takzvané incidenční číslo klesá od minulého čtvrtka. Nejhorší situace zůstává v Praze, ale i tam už incidence klesla pod 200 a činí 181. Relativně nejlepší situace je na Vysočině a v Plzeňském a Libereckém kraji.
Počet hospitalizovaných se nad tisícovkou drží od začátku minulého týdne, od pondělí ale klesl asi o 200.
V pátek si testy na covid nechalo udělat zhruba 8900 lidí, přibližně o 2000 méně než před týdnem.
V pátek si testy na covid nechalo udělat zhruba 8900 lidí, přibližně o 2000 méně než před týdnem.
S covidem dosud v Česku zemřelo 40.555 lidí. Počet obětí se v poslední době začal zvyšovat s tím, jak přibývalo nakažených. Za posledních sedm dní eviduje ministerstvo 78 úmrtí. Údaje z posledních dní většinou při dalších aktualizacích ještě rostou.
Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku od 1. března 2020 byly v zemi potvrzeny bezmála čtyři miliony případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je 290.000.
Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku od 1. března 2020 byly v zemi potvrzeny bezmála čtyři miliony případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je 290.000.
Plně naočkováno proti covidu bylo v Česku zhruba 6,89 milionu lidí a asi 4,28 milionu lidí dostalo posilující dávku vakcíny. V pátek si pro vakcínu přišlo zhruba 7732 lidí, asi o 1700 méně než před týdnem. Zájem je především o druhou posilující dávku, kterou v pátek dostalo 5384 lidí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Povodí Vltavy investovalo do protipovodňových opatření za 20 let 4,9 miiardy Kč
•O2 zdraží od září o 50 Kč většinu internetových a televizních tarifů
•Společnost innogy zdraží od září zákazníkům bez fixace plyn
Další články
Bez nich bychom nepřežili
V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v …
PŘÍRODA
Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem
Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel
Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky
Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA





