Epidemie covidu zpomaluje, ve středu přibylo 2669 případů
4. srpna 2022 (07:43)
Epidemie koronaviru v Česku sedm dní v řadě zpomaluje. Ve středu laboratoře odhalily 2669 nových případů, zhruba o desetinu méně než před týdnem. Klesá ale také zájem o testy. V nemocnicích je s nákazou 1176 lidí, jejich počet se nad tisícem drží od začátku minulého týdne. V těžkém stavu je 32 pacientů. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
Na 100.000 obyvatel připadá za posledních sedm dní 145 nakažených. Takzvané incidenční číslo klesá od minulého čtvrtka. Nejhorší situace zůstává v Praze, ale i tam už incidence klesla pod 200. Na 100.000 Pražanů připadá v uplynulém týdnu 195 nakažených. Naopak relativně nejlepší situace je nadále v Libereckém kraji, kde má incidenční číslo hodnotu 100.
Ve středu si testy na covid nechalo udělat přibližně 9100 lidí, před týdnem jich bylo více než 10.400. Pozitivita u všech třech typů testů se nijak významně nezměnila. U nejpočetnějších diagnostických, kdy jsou testováni lidé vykazující příznaky nemoci, se covid stejně jako minulou středu prokázal u více než 36 procent odebraných vzorků.
Epidemie koronaviru v Česku zrychlovala od začátku června až do poloviny minulého týdne. Za letní vlnu mohou nakažlivější submutace BA.4 a BA.5. V pondělní zprávě Státní zdravotní ústav (SZÚ), který vyšetřuje vzorky podrobnější metodou sekvenace, uvedl, že momentálně převažuje podtyp BA.5, který tvoří 75 procent záchytů.
S covidem dosud v Česku zemřelo 40.531 lidí. Počet obětí se v poslední době začal zvyšovat s tím, jak přibývalo nakažených. Za posledních sedm dní eviduje ministerstvo 86 úmrtí. V předchozím týdnu jich bylo 71. Údaje z posledních dní navíc většinou při dalších aktualizacích ještě rostou.
Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku od 1. března 2020 bylo v zemi potvrzeno přes 3,99 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu je více než 288.000.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Gastro agent: Wokno Street Food
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTO
Na D4 se srazilo několik aut
Hromadná dopravní nehoda se stala v pondělí kolem půl osmé ráno na silnici D4 na …
Cena stříbra roste podobně jako zlato. Přitom je ale finančně mnohem dostupnější. A to i v Příbrami
V ATT Investments, která sídlí v administrativní budově Kostky PB v Příbrami můžete …
Komerční sdělení
Veselý vánoční skřítek vytvoří letos kouzlo Vánoc přímo u vás doma
Americká tradice „Elf on the Shelf“ dorazila i k nám ovšem v českém kabátku! …
Hasiči z Příbrami cvičili pažení výkopů
Ve dnech 5. až 7. listopadu absolvovali hasiči všech tří směn z Příbrami v areálu …
FOTOGALERIE
Kulíšek nejmenší – drobný, ale odvážný lovec žije i v Brdech
V brdských lesích žije nejmenší evropská sova - kulíšek nejmenší. Tento drobný lovec, …
Brdy zasypal první sníh. Na silnici na Plzeň vyjely první sypače
V noci na neděli se ochladilo, zatáhlo a zatímco někde pršelo, místy i napadl první …
FOTO
Hřiště pod 5. mateřskou školou v Dobříši má novou tvář: děti se mohou těšit na moderní herní sestavu
Dobříš pokračuje v obnově veřejných prostranství. Dětské hřiště pod 5. mateřskou …
Svatý Martin v Příbrami: plášť, husy a první sníh
Svatý Martin přijíždí — někdy na bílém koni, jindy jen v podobě rohlíčků, husy a …
Nálety mizí. Příbram si čistí výhled
Technické služby města Příbram zahájily odstraňování náletových dřevin a keřů, které …
FOTOGALERIE





