16. 4. svátek má Irena




Epidemie covidu dál zrychluje, hospitalizovaných je přes 700

22. července 2022   (08:57)
Epidemie covidu dál zrychluje, hospitalizovaných je přes 700
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka

Stoupá i takzvané incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel.


Letní vlna epidemie covidu-19 v Česku dál sílí. Za posledních sedm dní přibylo v zemi 14.710 nových případů koronaviru, to je o zhruba 4500 víc než předchozí týden. V nemocnicích bylo s covidem 725 lidí, o skoro třetinu víc než na konci minulého týdne a nejvíc od konce dubna. Ještě na začátku července bylo hospitalizovaných 200. Počet pacientů v těžkém stavu se za týden zdvojnásobil na 29.

Stoupá i takzvané incidenční číslo, tedy počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem za posledních sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel. Ke dnešku činí 138, minulý pátek byla incidence 96. Nejvyšší hodnotu má i nadále v Praze, kde stoupla na 227. Relativně nejlepší epidemická situace je v Libereckém kraji s incidenčním číslem 83.
Epidemie koronaviru začala v Česku zrychlovat na začátku června. Za nárůstem počtu případů během letních měsíců jsou nakažlivější submutace BA.4 a BA.5 koronavirové varianty omikron. Odborníci očekávají, že letní vlna by mohla koncem července kulminovat, pokles bude ale postupný a počty poté mohou dál zůstat vyšší. I když pozvolna roste počet provedených testů na koronavirus, reálný počet nakažených, o kterých se neví, je podle odhadů několikanásobně vyšší. Od května je pro bezplatný test potřeba žádanka od lékaře či hygienické stanice.
Tento týden přibylo nejvíc nakažených v úterý, kdy testy odhalily 3235 případů, v ostatní všední dny se počty držely pod třítisícovou hranicí. Pokaždé to bylo výrazně víc než ve stejný den předchozího týdne.

Za celou dobu epidemie covidu-19 v Česku, tedy od března 2020, bylo v zemi potvrzeno víc než 3,96 milionu případů nákazy koronavirem. Do tohoto počtu nejsou zahrnuty případy, kdy se někdo nakazil opakovaně. Podezření na opakovanou nákazu eviduje ministerstvo téměř 278.000. Od začátku epidemie zemřelo v ČR 40.380 lidí s covidem-19.
V posledních dvou týdnech roste zájem o očkování proti covidu-19, které chrání proti těžkým průběhům nemoci i úmrtí. Od pondělí se lidé mohou nechat očkovat i druhou posilující dávkou, dosud si pro ni přišlo přes 12.500 lidí. Plně naočkováno bylo proti covidu zhruba 6,88 milionu lidí a asi 4,26 milionu lidí dostalo posilující dávku vakcíny.
V ČR zatím neplatí žádná plošná opatření proti šíření viru, některé nemocnice či sociální zařízení už ale nařídily nošení respirátorů. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) doporučil lidem používání ochrany nosu a úst také v hromadné dopravě. Vláda podle něj od svého nástupu nechce restrikce nařizovat, sází na odpovědnost a dobrovolné dodržování zásad.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční … NEPŘEHLÉDNĚTE Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. … AKTUALIZOVÁNO Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o … NEPŘEHLÉDNĚTE Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data … AKTUÁLNĚ Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec. Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu? Spouštíme novou sérii krátkých … VIDEO V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a … AKTUÁLNĚ Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem … AKTUÁLNĚ Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. … NEPŘEHLÉDNĚTE Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V … ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz