17. 3. svátek má Vlastimil




Elektronické přihlášky na střední školy: Deváťákům pomůže bankovní identita

2. února 2025   (16:21)
Elektronické přihlášky na střední školy: Deváťákům pomůže bankovní identita
foto: Ilustrační foto / pixabay

Rodiče deváťáků a uchazečů o víceletá gymnázia mohou i letos podat přihlášku na střední školu elektronicky. Ověření totožnosti probíhá prostřednictvím bankovní identity, kterou loni využilo 86 % uchazečů. Elektronické podání je možné od 1. do 20. února 2025.


Online přihlašování usnadňuje rodičům i žákům výběr až tří škol, které seřadí podle preferencí. Letos se možnost elektronické přihlášky týká 106 tisíc deváťáků v celé republice, z toho ve Středočeském kraji 15 212 žáků. Uchazeči si mohou vybírat z téměř 1 300 středních škol a gymnázií.

Systém poskytuje nejen možnost elektronického podání, ale také přehled o počtu přijatých uchazečů v minulých letech. Po vyhodnocení testů se zde objeví i výsledky jednotné přijímací zkoušky.

„Loňský rok ukázal, že o elektronické přihlášky je velký zájem, a letos tomu nejspíš nebude jinak. Pro rodiče, z nichž mají bankovní identitu prakticky všichni, je to výrazná úspora času i starostí,“ uvedl Marek Růžička, výkonný ředitel Bankovní identita, a.s.

Rodiče, kteří nemají internetové bankovnictví, si mohou zdarma zřídit bankovní identitu na pobočkách České spořitelny, ČSOB, Fio banky, Komerční banky a MONETA Money Bank.

Přihlášky je možné podat přes web www.dipsy.cz, bližší informace jsou k dispozici na www.prihlaskynastredni.cz. Systém zahrnuje také přihlášky na víceletá gymnázia.

Co je bankovní identita?
Bankovní identita, digitální občanka, je zdaleka nejpoužívanější a bezpečnou metodou digitálního ověření totožnosti českých občanů u státních institucí a firem. Bankovní identitu má 6,5 milionů klientů bank, kteří využívají elektronické bankovnictví. Umožňuje jim jednoduché a bezpečné přihlášení k portálům státní správy i firem, jednoznačné prokázání osobních údajů (např. plnoletosti) a podepsání dokumentů. V České republice funguje od ledna 2021 pod značkou Bank iD. Bankovní identita urychluje digitalizaci státní agendy i služeb soukromých firem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: bankid.cz / se souhlasem
autor: Karel Hutr








Další články

Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů V Občově hořela autodílna, na místě zasahuje několik jednotek hasičů Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUÁLNĚ Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 vítězů ankety. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Velikonoční neděle v divadle: tvoření, pohádky a jarní kouzlo pro celou rodinu Divadlo A. Dvořáka v Příbrami zve v neděli 22. března od 10 do 17 hodin všechny malé i … KULTURA Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Jediní v okolí! DAPE Cars v Příbrami nabízí službu, kterou ostatní servisy neumí Když se na silnici něco pokazí, většina řidičů z Příbramska už ví, kam volat. DAPE … PR Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Kvůli požáru ubytovny i kontejnerů vyšetřuje policie podezřelou osobu Rušnou noc zažili nejen hasiči kvůli nočnímu požáru na ubytovně, ale i kvůli hořícím … AKTUALIZOVÁNO Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Noční požár ubytovny v Příbrami: Hasiči evakuovali 35 lidí, zasahovalo několik jednotek Krátce před jedenáctou hodinou večerní v neděli byl vyhlášen poplach kvůli požáru na … AKTUALIZOVÁNO
Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Je Příbram bezpečné město? Data i názory obyvatel dávají jasnější obrázek Pocit bezpečí je jedním ze základních ukazatelů kvality života ve městě. Jak si v … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz