6. 8. svátek má Oldřiška
EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano

18. srpna 2019   (07:06)
Dalších 8 fotografií v galeriiEKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano

Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové dominoDo žlutého plasty, do modrého papír, do bílého sklenice od přesnídávky. To ví přeci každé malé dítě. Ale co ten šedý vzadu? Nebo ten celý červený? A kam vůbec s polystyrenem? Děti, které včera s rodiči přišly ke stánku EKO-KOMU na Nováku, to už všechno ví. A naučily se to, ani neví jak. Vůbec to tu totiž nevypadalo jako ve škole.

Skákalo se v odpadkových pytlích, jezdilo se v popelnicích, hrálo se odpadkové domino, místo kuželek se shazovaly pet lahve. Odpadky tu létaly vzduchem. To když se děti snažily roztřídit hromadu smetí do správných kontejnerů. Odpad sice nebyl ani trochu doopravdický (naštěstí), ale užila se při tom nefalšovaná zábava.

Největším lákadlem byla šlapací auta z plastových popelnic. Byla sice určena pro menší děti, ale dokázaly se do nich nacpat i ty odrostlé. Šlapat bylo pro ně sice již nemožné (měly kolena až u brady) a při vystupování chvílemi hrozilo, že budou muset domů odejít i s autem, zato však vypadaly všechny velmi šťastné. Akce to byla nejen naučná, ale i zábavná. Jen možná pro příště prosíme do Příbrami i několik aut z objemnějších kontejnerů.

V současné době třídí odpady zhruba 73 % obyvatel České republiky. K vysoké účasti obyvatel na třídění pomáhají bezesporu i informační kampaně společnosti EKO-KOM. Jednou z nich je školní vzdělávací program Tonda Obal, který jste včera mohli na příbramském Nováku od 10 do 15 hodin se svými dětmi zažít.
Do žlutého plasty, do modrého papír, do bílého …

Fotogalerie

EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano () EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (1) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (2) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (3) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (4) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (5) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (6) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (7)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Obnova hlavní části hvožďanského špejcharu, který patří ke gotické tvrzi, se chýlí ke konci. V sobotu 5. září památka poprvé ve své historii přivítá veřejnost. Součástí slavnostního otevření je program pro děti i dospělé. 6. srpna 2020   (17:00) Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Čtvrteční odpoledne přineslo opět komplikace na silnici I/4 u odbočky na Orlickou přehradu. 6. srpna 2020   (13:48) Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června 6. srpna 2020   (12:16) Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva. 6. srpna 2020   (11:08) Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v Česku pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. 6. srpna 2020   (09:47) Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50)
Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz