16. 9. svátek má Ludmila

EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano

18. srpna 2019   (07:06)
Dalších 8 fotografií v galeriiEKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano

Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino


Do žlutého plasty, do modrého papír, do bílého sklenice od přesnídávky. To ví přeci každé malé dítě. Ale co ten šedý vzadu? Nebo ten celý červený? A kam vůbec s polystyrenem? Děti, které včera s rodiči přišly ke stánku EKO-KOMU na Nováku, to už všechno ví. A naučily se to, ani neví jak. Vůbec to tu totiž nevypadalo jako ve škole.

Skákalo se v odpadkových pytlích, jezdilo se v popelnicích, hrálo se odpadkové domino, místo kuželek se shazovaly pet lahve. Odpadky tu létaly vzduchem. To když se děti snažily roztřídit hromadu smetí do správných kontejnerů. Odpad sice nebyl ani trochu doopravdický (naštěstí), ale užila se při tom nefalšovaná zábava.

Největším lákadlem byla šlapací auta z plastových popelnic. Byla sice určena pro menší děti, ale dokázaly se do nich nacpat i ty odrostlé. Šlapat bylo pro ně sice již nemožné (měly kolena až u brady) a při vystupování chvílemi hrozilo, že budou muset domů odejít i s autem, zato však vypadaly všechny velmi šťastné. Akce to byla nejen naučná, ale i zábavná. Jen možná pro příště prosíme do Příbrami i několik aut z objemnějších kontejnerů.

V současné době třídí odpady zhruba 73 % obyvatel České republiky. K vysoké účasti obyvatel na třídění pomáhají bezesporu i informační kampaně společnosti EKO-KOM. Jednou z nich je školní vzdělávací program Tonda Obal, který jste včera mohli na příbramském Nováku od 10 do 15 hodin se svými dětmi zažít.

Do žlutého plasty, do modrého papír, do bílého …

Fotogalerie

EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano () EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (1) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (2) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (3) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (4) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (5) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (6) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (7)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz