22. 11. svátek má Cecílie

EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano

18. srpna 2019   (07:06)
Dalších 8 fotografií v galeriiEKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano

Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino


Do žlutého plasty, do modrého papír, do bílého sklenice od přesnídávky. To ví přeci každé malé dítě. Ale co ten šedý vzadu? Nebo ten celý červený? A kam vůbec s polystyrenem? Děti, které včera s rodiči přišly ke stánku EKO-KOMU na Nováku, to už všechno ví. A naučily se to, ani neví jak. Vůbec to tu totiž nevypadalo jako ve škole.

Skákalo se v odpadkových pytlích, jezdilo se v popelnicích, hrálo se odpadkové domino, místo kuželek se shazovaly pet lahve. Odpadky tu létaly vzduchem. To když se děti snažily roztřídit hromadu smetí do správných kontejnerů. Odpad sice nebyl ani trochu doopravdický (naštěstí), ale užila se při tom nefalšovaná zábava.

Největším lákadlem byla šlapací auta z plastových popelnic. Byla sice určena pro menší děti, ale dokázaly se do nich nacpat i ty odrostlé. Šlapat bylo pro ně sice již nemožné (měly kolena až u brady) a při vystupování chvílemi hrozilo, že budou muset domů odejít i s autem, zato však vypadaly všechny velmi šťastné. Akce to byla nejen naučná, ale i zábavná. Jen možná pro příště prosíme do Příbrami i několik aut z objemnějších kontejnerů.

V současné době třídí odpady zhruba 73 % obyvatel České republiky. K vysoké účasti obyvatel na třídění pomáhají bezesporu i informační kampaně společnosti EKO-KOM. Jednou z nich je školní vzdělávací program Tonda Obal, který jste včera mohli na příbramském Nováku od 10 do 15 hodin se svými dětmi zažít.

Do žlutého plasty, do modrého papír, do bílého …

Fotogalerie

EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano () EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (1) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (2) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (3) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (4) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (5) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (6) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano (7)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi Zbytky zahradních domků u Čekalíkovského rybníka padly dnes k zemi Pracovníci technických služeb v těchto dnech provádí úklid celého prostoru v okolí tzv. Malé Kaňky 22. listopadu 2019   (15:54) Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí Odsouzený zachránil život muži, který skončil po pádu v bezvědomí Do konce trestu zbývají Lukášovi dva roky, po propuštění chce změnit svůj dosavadní život. 22. listopadu 2019   (13:32) Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby Do skanzenu ve Vysokém Chlumci zbývá přenést poslední dvě stavby „Nabídka, která v roce 1998 přišla, byla pro mě hozená rukavice a myslím, že ve spolupráci s kolegy se nám podařilo ji zvednout,“ říká k úspěšnému dokončování skanzenu jeho vedoucí PhDr. Lubomír Procházka, CSc. 22. listopadu 2019   (10:38) Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Svatá Hora byla v době komunismu pod dohledem Státní bezpečnosti Tajná policie pořizovala snímky či filmové záběry účastníků bohoslužeb, kteří poté byli na pracovišti či jinak „kontaktováni“ a postiženi. 22. listopadu 2019   (08:33) Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Poslední trénink před Dakarem: Pilot fanouškům dovolí počmárat svůj nový kamion Ručně psané zprávy se stanou zajímavým čtením pro soupeře, které bude česká posádka na dakarské trati nechávat za sebou 22. listopadu 2019   (06:04) Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá Muž, který měl řídit na dálnici formuli, svou vinu odmítá K události došlo 8. září v odpoledních hodinách. 21. listopadu 2019   (17:42) Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Slavnostní zahájení adventu přinese bohatý program Přichází pro mnohé nejkrásnější doba roku, doba Vánoc, které předchází adventní období. Advent v Příbrami bude zahájen v neděli 1. prosince na náměstí T. G. Masaryka. 21. listopadu 2019   (15:20) Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Ahoj, nazdar, čau: Dnes je světový den pozdravů Každý člověk by měl dnes na ulici pozdravit minimálně deset neznámých lidí 21. listopadu 2019   (14:37) Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Noc venku: Lidé v 15 městech si dnes mohou vyzkoušet život bezdomovců Město Příbram se do kampaně nezapojilo. V souvislosti s nastupující zimou však Centrum sociálních a zdravotních služeb vyhlásilo sbírku nepotřebného teplého oblečení pro osoby bez přístřeší 21. listopadu 2019   (12:33) Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Veřejně schvaloval genocidu a další zločiny proti lidskosti, teď mu hrozí až tři roky za mřížemi Příbramští policisté stíhají pětačtyřicetiletého muže kvůli nenávistným příspěvkům na Facebooku. 21. listopadu 2019   (09:24)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz