Dvougólový Josefus a bezchybný Šorf. Příbram nedala Vrchlabí šanci
8. února 2024 (18:19)
foto: HC Stadion Vrchlabí / se souhlasem
Středeční klání proti Vrchlabí ovládl Baník a z brány Krkonoš si odvezl tři body. Utkání na ledě soupeře nabídlo atraktivní duel. Příbram se i přes absenci několika hráčů dokázala nepříjemnému soupeři postavit a díky dvěma brankám Petra Josefuse a výbornému výkonu Dominika Šorfa si horníci připsali výhru 0:2.
Utkání na ledě Vrchlabí začalo velmi svižně a na gól se čekalo pouhých 56 vteřin. Obránce Radek Jelínek přesnou přihrávkou našel u středového kruhu Petra Josefuse, který projel do útočného pásma a překvapivou ranou zaskočil domácího brankáře Červinku. Hosté byli i nadále velmi aktivní a domácího gólmana nenechali vydechnout. V dobré šanci se nejprve objevil Pinkas, ale Červinka mezeru mezi betony včas utěsnil. Druhou branku mohl vzápětí přidat i Josefus, ale jeho střela šla vysoko nad horní tyč. Po vyloučení Maříka a přesilové hře pět na čtyři se domácím naskytla možnost přibrzdit Baník v rozletu. Dobrá obranná práce příbramské formace na oslabení ale nedovolila soupeři skóre srovnat a hosté přešli vzápětí znovu do ofenzivy. V dobré příležitosti zvýšit skóre se objevil Gengel, ale domácí brankář si jeho manévr zpoza branky pohlídal.
V úvodu druhé dvacetiminutovky opět diktoval tempo hry Baník. Po ubránění zbývajícího oslabení se hosté dostali k navýšení jednobrankového vedení. Celou akci odstartoval v obranném pásmu Pětník, který nahrál kotouč Saňovi a ten fantastickou přihrávkou poslal do šance Petra Josefuse. Domácí brankář duel s příbramským forvardem opět prohrál a Baník se dostal do vedení 0:2. Nepříznivý vývoj utkání mohlo Vrchlabí zvrátit při další přesilové hře, ale jedinou nebezpečnou akci měli nakonec jen hosté. V závěru druhé periody se Vrchlabí přeci jen dostalo do souvislejšího tlaku a ohrožovalo příbramskou branku. Ve 34. minutě měl na hokejce snížení Jirků, ale jeho samostatný únik výborně zastavil Dominik Šorf. Příbramským se podařilo ustát tlak domácích a dvoubrankové vedení do závěru třetiny udrželi.
foto: HC Stadion Vrchlabí / se souhlasem
V posledním dějství napjatého duelu čelil Baník silnému tlaku ze strany domácích. Vrchlabští předváděli bojovný výkon a usilovně se snažili snížit dvougólové manko. Výborná obrana ale nedala domácímu týmu šanci. Nakonec ani jedna z mnoha střel vyslaných na branku hostů si nenašla cestu přes neprůstřelného gólmana Baníku a domácím tak nezbylo nic jiného, něž sáhnout po riskantní hře bez brankáře. Ani tento tah však vytouženou branku nepřinesl, a Příbram se tak mohla radovat z vítězství 0:2.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: hcpribram.cz
autor: Lukáš Holý
Související
•Oslabený Baník nestačil doma proti Letňanům a podlehl 3:6
•Viktorie Křivová se blýskla čtvrtým místem na Bavarian Open 2024 v Oberstdorfu
•Kocouři nestíhali krotit útočné manévry Liberce a po dlouhé době vyšli naprázdno
Další články
Přijde konečně očekávaný déšť? Česko čeká zlom počasí a výrazné ochlazení
Vysoké teploty ještě nekončí. Nad východní Evropou se drží tlaková výše a do Česka …
AKTUÁLNĚ
Čtyři desetiletí pomoci lidem. Domov Svatý Jan chystá velký festival
Domov Svatý Jan letos slaví 40 let od svého založení. Za tu dobu se stal místem, kde …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hbití a tajemní obyvatelé brdských plání a pasek. Ještěrka obecná a živorodá mají rozdílný svět
Jsou nenápadné, tiché a většinou je zahlédnete na krátký okamžik. Záblesk pohybu v …
POZNÁVÁME BRDY
Překonali jsme hranici 35.000. A k tomu 11.000 na Instagramu. Příbram.cz roste díky vám
Překročili jsme další hranici, která ještě před rokem vypadala jako něco, co se nás …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Obořištěm zazní burácení historických motorů. Na 8. sraz veteránů dorazí desítky unikátních strojů
Milovníci historických automobilů a motocyklů by si měli v kalendáři zakroužkovat …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Policie udeřila na nenávistné komentáře! Kvůli příbramskému Pride prověřuje desítky příspěvků
Už tuto sobotu se v Příbrami uskuteční vůbec první Pride, tedy pochod LGBT komunity. …
AKTUÁLNĚ
Pohonné hmoty v Příbrami: Nejlevnější benzin i naftu pořídíte u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,89 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Svatohorská poutní slavnost, živá Marie Terezie i pilotní ročník Příbram Pride!
Centrem dění tohoto víkendu bude nejen Svatá Hora, kde se bude konat další poutní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hladina Orlíku padá o metr týdně. U Zvíkova už kvete voda — fotogalerie z místa
Orlická přehrada zažívá největší pokles hladiny za poslední desítky let. V nádrži …
FOTOGALERIE
Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost
Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za …
ZDRAVOTNICTVÍ




