18. 4. svátek má Valérie

Dvořákův památník zve na adventní koncerty do hospod

3. prosince 2024   (18:00)
Dvořákův památník zve na adventní koncerty do hospod
foto: Anima Pura, zdroj: Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Cyklus Advent v hospodě zahájí vystoupení Dechové trio Hudby hradní stráže ve Strýčkovech. První adventní neděli bude ve Vysoké u Příbramě slavnostně pokřtěna knižní novina Druhý domov Antonína Dvořáka od Ondřeje Šupky.


Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě přesunul svůj adventní program do míst zvoucím k vzájemné pospolitosti i předvánočnímu rozjímání. Prvním z nich je kulturní dům ve Stýčkovech, kde cyklus celkem tří koncertů nazvaných Advent v hospodě zahájí 7. prosince Dechové trio Hudby hradní stráže ve složení Nikola Květoňová (flétna), Denisa Ferdová (fagot) a Petr Michalec (klarinet a klavír).

„Pokračovat budeme 15. prosince v Lázu vánočním koncertem sopranistky Karolíny Janů a cyklus zakončíme 21. prosince na Vysoké koncertem tria Anima Pura,“ zve ředitel Památníku Antonína Dvořáka Vojtěch Poláček do lázského Pohostinství U Dubu a k Cempírkům na Vysokou. Koncerty začínají v 19.00, vstupenky jsou dostupné rovněž v předprodeji na portálu GoOut nebo v pokladně památníku.
Adventní období začne ve Dvořákově památníku jinou událostí. V neděli 1. prosince zde bude pokřtěna kniha Druhý domov Antonína Dvořáka autora Ondřeje Šupky, která se věnuje vztahu Antonína Dvořáka k Příbramsku. „Knihu představíme od 16.30 v kavárně ve Sládkovně. Slavnostní křest pak proběhne od 18.00 v rámci vánočního koncertu na návsi obce Vysoká u Příbramě,“ upřesňuje Vojtěch Poláček.
Adventní období začne ve Dvořákově památníku …
foto: Památník Anotnína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě
Muzikolog Ondřej Šupka z množství dobových archivních pramenů podrobně zachycuje Dvořákovy pobyty na Vysoké, mapuje jeho kompoziční práci a přináší řadu zcela nových zjištění. Součástí publikace je i bohatý obrazový materiál, zčásti zveřejněný vůbec poprvé, a rozsáhlá zvuková příloha přístupná přes QR kódy – mluvené slovo v podání Lukáše Hlavici a Simony Postlerové a hudební ukázky ze skladeb Antonína Dvořáka. Knihu zakoupíte ve Dvořákově památníku, příp. je možné ji objednat na dobírku na e-mailu pamatnik@antonindvorak.cz.
Muzikolog Ondřej Šupka z množství dobových …
foto: Památník Anotnína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ
Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz