Dvojí metr v praxi: Příbram zaplavily volební billboardy. Řešení vizuálního smogu se odkládá
26. srpna 2022 (15:09)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Zatímco jedni jsou s propagací svých firem omezováni, druzí, kteří by měli jít příkladem, nařízení porušují.
Vizuální smog neboli zamoření veřejného prostoru reklamou je problémem v řadě měst. Příbram se snaží tuto problematiku řešit a jedním z prvních kroků je Nařízení města o regulaci reklamy. Nařízení města, které nabylo účinnosti od 1. února 2022, vymezuje veřejně přístupná místa, na nichž je reklama zakázána, a to jak v samotném městě, tak i v příslušných osadách. Nově tedy není možné umisťovat reklamu například na zábradlí, ploty, sloupy veřejného osvětlení, využívat zařízení šířící reklamu zvukem či obrazem. Upraveny musejí být např. velkoplošné reklamy na markýzách a slunečnících na venkovních restauračních zahrádkách a předzahrádkách.
„Ukázaná však platí“. Zatímco jedni jsou s propagací svých firem omezováni, druzí, kteří by měli jít příkladem, nařízení porušují. Nové pracovní příležitosti, doprava bez kolon, jsme šance pro lepší Příbram, investice místo stagnace, podpoříme podnikatele, Příbram zase žije. To jsou jen některá z předvolebních hesel, se kterými vyráží politické strany a hnutí do boje o křesla v zastupitelstvu.
Pamatujete si, jak přibližně před rokem dosud neznámý fantom vzal spravedlnost do svých rukou a hned dvakrát za sebou odřezal v Příbrami nelegálně postavené reklamní poutače? Pamatujete si, jak politici demontovali konstrukce nelegálních reklam? Měsíc před volbami je vše jinak. Místo konstruktivních debat s občany je pravděpodobně jednodušší oblepit nevkusnou reklamou celé město.
Podle dostupných výzkumů přitom mají občané billboardů plné zuby a jejich volební preference nijak nesouvisejí s tím, kolik čtverečních hektarů, která strana polepí. Tahle „navoněná zdechlina" je prostě ještě navoněnější, a ještě zdechlejší než obvykle.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeská statutární divadla dostanou od kraje 4,6 milionu korun
•Začátkem září skončí bezplatné cestování pro uprchlíky z Ukrajiny
•Daňhová: Jsem ráda, že se podařilo dokončit nový domov pro seniory
Další články
Macík má nový speciál. EVO5 je ostřejší, rychlejší a připravený na Dakar
Nová evoluce, nový design, nový směr. Martin Macík ukázal kamion MMT EVO5, se kterým …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Půlmaraton jako terapie: proč mladí utíkají nejen kvůli sportu
Běh už dávno není jen o kondici nebo hubnutí. Pro mnoho mladých lidí se stal způsobem, …
NÁZOR
45. ročník SILMET Rally Příbram je minulostí. Dohnal s Vybíralem znovu zvítězili
Posádka Jan Dohnal – Ivo Vybíral zvítězila v 45. ročníku SILMET Rally Příbram a …
SPORT
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA









