30. 11. svátek má Ondřej
Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče

26. října 2021   (08:30)
Dušičky jsou tady. Pozor na sváteční řidiče
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Nastává čas uctívání Památky zesnulých. Policie žádá řidiče, aby byli v tuto dobu na silnicích obzvlášť obezřetní.


Kvůli Památce zesnulých bude mít příbramská policie zvýšený výkon služby. Očekává větší hustotu provozu, jelikož za volant usednou i tzv. sváteční řidiči, kteří vyjedou za „dušičkovými povinnosti“.

Kolem Dušiček se stává více dopravních nehod. Motoristé by tak měli být obzvlášť ohleduplní a obezřetní. V tomto období mohou být navíc i mokré silnice. Nachází se na nich často spadané listí, vozovky jsou pak velmi kluzké a značně se prodlužuje brzdná dráha. Nohu z plynu a raději se několikrát rozhlédnout.
Kromě bezpečnosti a plynulosti provozu na silnicích bude policie zajišťovat také veřejný pořádek. V blízkosti hřbitovů a na parkovištích obchodních domů se budou pohybovat policejní hlídky. „I na hřbitovy bohužel občas zamíří nenechavci. Kromě krádeží květin se pachatelé mohou zaměřovat také na funerální architekturu. Málokdo však dokáže v případě odcizení dané předměty popsat, proto je dobré pořídit si snímek hrobu, kde budou zachyceny sošky, okrasné kování apod. a dále si zdokumentovat rozlišující znaky těchto věcí jako je výrobce, rozměry, vada materiálu,“ upozorňuje policie.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz