4. 7. svátek má Prokop




Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji

28. července 2021   (08:44)
Dalších 8 fotografií v galeriiDům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji
foto: studio Master Design/se souhlasem

Projekt přihlášený do letošního ročníku soutěže pochází z dílny architektonického studia Master Design.


Soutěž Stavba roku Středočeského kraje je, zjednodušeně řečeno, pro všechny. Jejím cílem je seznámit odborníky i laiky se zajímavými architektonickými počiny v regionu. Přihlašovat se mohou stavby všeho druhu – novostavby či rekonstrukce, administrativní a komerční objekty, dopravní a zemědělské stavby, parkové úpravy a další. Díky otevřenému hlasování na webu www.stavbaroku.cz má možnost se do rozhodování zapojit také veřejnost. Jedním z adeptů přihlášených do letošního ročníku je dům se střešní zahradou v Dobříši, který vyprojektovalo architektonické studio Master Design.

Rodinný dům leží na velkorysé parcele ve východní, zastavěné části města. „Klienti si přáli dům orientovat tak, aby bylo maximálně využito výhledů na východ a západ,“ sděluje k zadání studio Master Design. Dům rozděluje pozemek na menší, východní zahradní část, a velkou západní zahradu s bazénem. „Díky velkým oknům, která jsou v domě umístěna přímo naproti sobě, je možné užívat si průhledy přes dům na druhou část zahrady,“ zmiňuje studio. Příjezdová komunikace je na severu, dům se tak otevírá do zahrady a využívá východní, jižní i západní slunce.
Každé ze tří křídel domu kryje sedlová střecha. Použití tradičního zastřešení odpovídá místním regulativům, moderní výraz mu dává pozvolný přechod zelené šikmé střechy nad prostřední částí až do úrovně zahrady. Zelená střecha zároveň půlí zahradu na východní a západní část, v prostoru pod střechou je umístěn sklep a sklad. K venkovnímu posezení lze využít také jednu ze dvou teras. Východní „ranní“ terasa je přístupná z jídelny a z ložnice. Terasa s bazénem na západě, na níž směřují vchody z kuchyně a obývacího pokoje, zve k odpolednímu odpočinku.
V prostředním křídle domu se nachází obytná společenská zóna. Z ní vedou schody do pracovny – jediné patrové části domu, kde je umožněn výstup na střešní zahradu navazující na zelení porostlou šikmou střechu.

Fotogalerie

Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (1) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (2) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (3) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (4) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (5) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (6) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (7) Dům se střešní zahradou v Dobříši zabojuje o stavbu roku ve Středočeském kraji (8)

foto: studio Master Design/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Cyklohráček láká i výletníky z Příbrami. Připravil 14 prázdninových expedic Oblíbený výletní vlak Cyklohráček vyráží i letos na mimořádné prázdninové výlety. Od … AKTUÁLNĚ Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Bezpečně u vody: Stačí chvilka nepozornosti a letní pohoda může skončit tragédií Léto a prázdniny jsou obdobím, kdy tisíce lidí míří k moři, na koupaliště, k rybníkům … AKTUÁLNĚ Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Z Příbrami až na vrchol. Petra Škopková je mistryní České republiky ve sportovní gymnastice Příbram má nový velký sportovní úspěch. Petruška Škopková se na letošním Mistrovství … SPORT Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu Jen jednou v roce! Hornické muzeum zpřístupní v neděli všechny expozice za symbolickou korunu První červencový víkend patří v Příbrami tradiční Prokopské pouti. Největší a … ZAJÍMAVOSTI Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Slavíme Cyrila, Metoděje i Husa. A obchody? Otevřené, jak jste zvyklí Červencové státní svátky letos připadají na neděli 5. července a pondělí 6. července. … AKTUÁLNĚ Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Mateřídouška provoněla brdské stráně. Drobounká bylinka s velkou silou Začátek léta přináší do brdských luk a pastvin jednu z nejkrásnějších a … POZNÁVÁME BRDY Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program Drahenice znovu ožijí sportem. Tradiční Drahenice Cup nabídne fotbal, volejbal i bohatý doprovodný program V sobotu 4. července od 9 hodin se v Drahenicích uskuteční tradiční Drahenice Cup ve … NEPŘEHLÉDNĚTE Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny se po celý týden prakticky nezměnily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami stejně jako minulý týden a to v … DOPRAVA Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Příbramské iktové centrum získalo už pošesté prestižní evropské ocenění. Za rok 2025 obdrželo nejvyšší diamantovou plaketu Iktové centrum Oblastní nemocnice Příbram, specializované pracoviště určené pro … AKTUÁLNĚ
Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně Na silnici II/604 u Milína se řetězově srazila dvě auta s motorkou, zranila se spolujezdkyně K řetězové dopravní nehodě došlo v pátek dopoledne na silnici II/604 u Milína, která … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz