30. 3. svátek má Arnošt




Dům s pečovatelskou službou v Hradební ulici musí projít nutnou rekonstrukcí a první dva byty byly dokončeny

14. února 2018   (13:18)
Dům s pečovatelskou službou v Hradební ulici musí projít nutnou rekonstrukcí a první dva byty byly dokončeny

V současné chvíli je zpracovávána projektová dokumentace k projektu tak, aby byla budova rekolaudována a aby odpovídala požárně bezpečnostním normám


Město Příbram zrekonstruovalo první dva byty v DPS Hradební. Dům s pečovatelskou službou v Hradební ulici musí projít nutnou rekonstrukcí. Podle projektové dokumentace, která vychází z požadavků hasičů ohledně dodržování protipožárních předpisů platných pro zařízení tohoto typu, bude vybudováno nové únikové schodiště a evakuační výtah, upraveny vstupní dveře a okna do bytů a přibude i elektrická požární signalizace. Naplánována je rovněž postupná rekonstrukce jednotlivých bytů, první dva již byly dokončeny.

V současné chvíli je zpracovávána projektová dokumentace k projektu tak, aby byla budova rekolaudována a aby odpovídala požárně bezpečnostním normám. „Ještě předtím, než tato etapa začne, jsme se už pustili do rekonstrukce jednotlivých bytů,“ uvedla místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že už v této fázi je myšleno na to, aby byty vyhovovaly podmínkám protipožární normy bezpečnosti.
Město Příbram zrekonstruovalo první dva byty v …

Rekonstrukce prvních dvou bytů je již dokončena, pokračuje se dále podle toho, jak se byty postupně uvolňují. Dva nově opravené byty budou navíc využity jako takzvaně „přechodné“. „Stávající nájemníci se do nich načas přestěhují, my jim opravíme jejich byty a po rekonstrukci se zase přestěhují zpět,“ doplnila Ženíšková s tím, že opravy budou probíhat postupně a všem nájemníkům se při stěhování dostane náležité pomoci.

Jak rekonstruované byty vypadají? Byly kompletně vyměněny rozvody elektřiny (včetně jističů), vody, odpadů a odvětrávání, v koupelně se vany vyměnily za pro seniory bezpečnější sprchové kouty, jsou tam také nová umyvadla a záchodové mísy, v celém bytě byly vyměněny dlažby a linolea, byly repasovány parkety. V kuchyni došlo k výměně kuchyňských linek a nově byl také do kuchyně vyveden přívod pro pračku. Nezapomnělo se ani na zavedení kabelů na elektrickou požární signalizaci. Nově byla natřena i topná tělesa, obrubně dveří a vyměněny byly i vnitřní dveře.

„Schází nám ještě vyměnit vstupní dveře za protipožární, tato výměna však proběhne až po dokončení projektové dokumentace při první etapě rekonstrukce společných prostor,“ doplnila na závěr Ženíšková.

Naše redakce psala o situaci v Hradební ulici v tomto článku: Dům s pečovatelskou službou v Hradební ulici nesplňuje požárně bezpečnostní normy, vedení města hledá řešení
Rekonstrukce prvních dvou bytů je již …



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Info: tisková mluvčí MěÚ Pavlína Svobodová
autor: MP








Další články

Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Afghánistán zblízka: přednáška o misích OSN v Příbrami Na Škaredou středu 1. dubna se v Příbrami uskuteční přednáška, která nabídne odborný i … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Pozor řidiči! Tento týden vás policie může nachytat na několika místech při měření rychlosti Od pondělí 30. března do neděle 5. dubna bude policie měřit rychlost na několika … AKTUÁLNĚ Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Legendární běh Rožmitál – Březnice se po roce vrací. Letos už 68. ročník! Milovníci běhu by měli zbystřit. Už v neděli 5. dubna se uskuteční 68. ročník … SPORT Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně … AKTUÁLNĚ Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí … ŠKOLSTVÍ Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují … NEPŘEHLÉDNĚTE Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“ Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším … ROZHOVOR Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: … ZAJÍMAVOSTI Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který … NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – … NÁZOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz