Dům přírody Brd pořádá akci ke Dni Země
27. dubna 2024 (07:04)
foto: Vojenské lesy a statky ČR
Hry nebo kvíz o ceny budou pro návštěvníky bývalého loveckého zámečku Tři trubky přichystány v neděli 28. dubna od 9.00 do 17.00.
Na neděli 28. dubna připravil Dům přírody Brd program ke Dni Země, který se každoročně slaví 22. dubna. Návštěvníci, děti i dospělí, se ve venkovních prostorách zapojí do různých aktivit – her, tvoření a kvízu se slosováním o ceny. Zároveň se seznámí se s živočichy, kteří se nacházejí v Chráněné krajinné oblasti Brdy, a to v jejich živé i virtuální podobě (pro ně je nutné předem stáhnout aplikaci s názvem S námi vám zvěř neuteče, odkaz najdete na webu dumprirody.cz). Akce proběhne od 9.00 do 17.00.
Dům přírody Brd byl otevřen v srpnu 2023. Nachází se v bývalých hospodářských budovách loveckého zámečku Tři Trubky, který je kulturní památkou. Návštěvnické středisko nejmladší chráněné krajinné oblasti v České republice má vnitřní i venkovní expozice, nabízí samostatné či komentované prohlídky a program pro školy.
Otevírací doba v letní sezoně od začátku dubna do konce září je každý den kromě pondělí mezi 9.00 a 17.00 s pauzou od 12.00 do 13.00. Další akcí pro veřejnost bude 18. května odpoledne se záchrannou stanicí volně žijících živočichů v Rokycanech, na níž činnost stanice představí od 14.00 Petr Moulis. V červnu sem s autorským čtením zavítá spisovatelka Jana Poncarová.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•U středočeských silnic přibudou desítky meteostanic za 88 mil.Kč
•Novou přírodní památkou v Brdech je podmáčená louka s masožravými rostlinami
•Na Příbramsku hrozí přízemní mrazy ještě v noci na sobotu
Další články
Únorové zastupitelstvo bylo nabité. Odpady, parkoviště u LEKA i prodej statku — přehled toho nejdůležitějšího
Únorové zastupitelstvo bylo nabité od začátku do konce. Zastupitelé řešili roky …
POLITIKA
Sezona záchranných stanic se rozjela. Na Příbramsku už pečují o první nalezené zajíčky
Jaro klepe na dveře a s ním i nejrušnější část roku pro všechny záchranné stanice. Ta …
ROZHOVOR
Na D4 mezi Mníškem a Dobříší začalo oplocování. Denně tudy projede 30 tisíc aut
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo práce na výstavbě nového oplocení podél dálnice …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sledujte středeční online jednání zastupitelstva. Řešit se bude odpadová strategie, prodeje pozemků i příspěvek pro hasiče
Zastupitelstvo města Příbram se dnes 25. února 2026 schází k únorovému jednání. V …
ON-LINE PŘENOS
Výstava žáků v Obecnici pomůže k nákupu výtvarných pomůcek!
Brdská příroda, její klid, barvy i jedinečná atmosféra se staly inspirací pro mladé …
U Krásné Hory hořela stodola, hasiči vyklízejí seno
Krátce po poledni ve středu 25. února byl nahlášen požár v obci Mokřice u Krásné …
Počet dětí se sebevražednými myšlenkami rychle roste, linka bezpečí hlásí rekordní nárůst
Linka bezpečí v posledních letech zaznamenává výrazný nárůst počtu dětí a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rozhodčí Příbramska se připravují na novou fotbalovou sezónu
Fotbalová hřiště na Příbramsku se brzy znovu zaplní a přípravy na novou soutěžní …
SPORT
V Narysově se srazily dva osobáky, čtyři zranění účastníci nehody skončili v nemocnici
Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na silnici v katastru obce Narysov. Podle …
AKTUALIZOVÁNO
Příbramský Senior Point slaví velké jubileum. Je jediný ve Středočeském kraji a největší v Česku
Jediná pobočka Senior Pointu ve Středočeském kraji je v Příbrami a slaví významné …
ROZHOVOR




