15. 10. svátek má Tereza

Dubno se zbavilo aut. Omezilo parkování na dvě hodiny

26. září 2019   (18:53)
Dubno se zbavilo aut. Omezilo parkování na dvě hodiny

Problémy s parkováním zdaleka neřeší jen města. Týkají se i menších obcí


Nárůst motorových vozidel způsobuje stále větší komplikace v dopravě a hledání místa k zaparkování se stává čím dál větším adrenalinovým zážitkem. A to nejen ve městech. Otázkou parkování se musí zabývat i zastupitelé menších obcí.

Nevhodně zaparkovaná v obci Hluboš znemožňují bezpečný průjezd
„Nevhodně zaparkovaná auta na území obce brání na mnoha místech průjezdu techniky zajišťující zimní údržbu, či svoz odpadu. Vozidla zde často stávají nevhodně v křižovatkách a znemožňují tak nejen bezpečný průjezd, ale i průchod. Dalším aspektem nevhodného parkování je ničení veřejné zeleně,“ uvádí v místním periodiku starosta Jiří Čajan.

"Pokud budeme pouze dodržovat zákon o pozemních komunikacích, tak v obci nebude stát podle mne na veřejném prostranství jediné auto. Nepotřebujeme k tomu žádnou vyhlášku. Stačí jen dodržovat zákon č. 361/2000, který praví, že při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 metry pro každý směr jízdy," dodává Jiří Čajan.

V centru obce Dubno přibývala dlouhodobě parkující auta

Zastupitelé obce Dubno se ještě nedávno potýkali s dlouhodobě parkujícími auty v centru obce. Rozhodli se proto omezit maximální dobu parkování na dvě hodiny. Toto omezení platí na katastru obce Dubno ve dnech Po-Pá v čase od 6 do 20 hodin.

„Žádám všechny řidiče, aby tuto novou místní úpravu dodržovali. V případě porušení parkovací doby bude přestupek řešen příslušným správním orgánem,“ uvádí na webových stránkách obce Václav Chmelař, starosta.
 

Nárůst motorových vozidel způsobuje stále …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem Navštívil osm států, prošlapal jedny boty a přežil otravu jídlem „V Norsku jsem potkal kluka, který dojíždí do školy devět hodin. Říkal, že když cesta trvá méně než tři hodiny, tak si ani nerozepíná bundu,“ vypráví Matěj Kratochvíl, který se právě vrátil z pěší cesty na nejservernější cíp Evropy 14. října 2019   (16:02) Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Babí léto pokračuje. Ráno očekávejte mlhy, přes den bude kolem dvaceti stupňů Na Příbramsku panuje podzim a melancholické babí léto. 14. října 2019   (12:31) Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Svodka událostí: Zfetovaní řidiči, odcizené jízdí kolo a vykradený sklep Přinášíme seznam případů, které řeší příbramští policisté 14. října 2019   (10:17) Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Macík: Po Maroku můžu říct, že s Karlem se dá letět mnohem rychleji než s Frantou Martin Macík po velkém dobrodružství zdolal Rallye du Maroc, nejnáročnější test před Dakarem 2020 14. října 2019   (08:59) Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz