30. 7. svátek má Bořivoj




Dubno oslavilo 135 let od založení sboru a 725 let od založení obce

22. června 2023   (16:42)
Dalších 9 fotografií v galeriiDubno oslavilo 135 let od založení sboru a 725 let od založení obce
foto: pribram.cz/Oldřich Kozák

Obec Dubno prožila významné jubileum. Sbor dobrovolných hasičů slavil 135 let od svého založení, samotná obec zapsala již 725 let od svého vzniku.


Hasičský sbor Dubno byl založen v roce 1888 a je tak jedním z nejstarších sborů v republice. Od té doby plní nejenom významnou roli z hlediska společenského života obce, ale především jako zájmová organizace působící na úseku požární ochrany a výchovy dětí. V průběhu let se sbor díky průběžné finanční podpoře obce a kraje zmodernizoval a pravidelně se účastní soutěží v hasičských dovednostech. Jeho členové fungují na Dubně často jako technická pomoc a vítaná asistence v rámci vzájemné sousedské výpomoci. Tvoří jej skupina oddaných dobrovolníků a nadšených dětí, pro které je „hasičina“ současně životní styl i koníček.

Při oslavách 135. výročí založení sboru se konalo mnoho akcí a událostí, které přitáhly místní obyvatele i návštěvníky z okolí. Patřily mezi ně například průvod s hudbou a prapory po obci či ukázka hasičského cvičení. Na své si přišly i děti, pro které byla připravena řada doprovodných akcí. K dobré náladě přispěl i dubenský patriot a výborný jezdec sidecarcrossu, Tomáš Čermák, který vozil děti na své "sidekáře". Chybět nemohl ani večerní kulturní program za doprovodu Toulavé kapely, během kterého se utužovaly sousedské vztahy.
V obci Dubno žije v současnosti 352 obyvatel. Od roku 1990 je Dubno opět samostatná obec, před tím v roce 1975 byla připojena k městu Příbram a byla jeho územní součástí. Obec prochází posledních 10 let kontinuální modernizací, rozšiřováním infrastruktury a výstavbou nových rodinných domů. V loňském roce se zastupitelé přestěhovali do nového Obecního domu, který vznikl rekonstrukcí bývalé prodejny potravin.

Fotogalerie

Oldřich Kozák / pribram.cz (1) Toulavá kapela / se souhlasem (2) Toulavá kapela / se souhlasem (3) Oldřich Kozák / pribram.cz (4) Martin Hlad / se souhlasem (5) Martin Hlad / se souhlasem (6) Martin Hlad / se souhlasem (7) Martin Hlad / se souhlasem (8) Martin Hlad / se souhlasem (9)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Související


Další články

Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v bydlení pro rok 2026: Domov má být útulný, osobitý a praktický Trendy v interiérovém designu se letos posouvají směrem k větší útulnosti a … ZAJÍMAVOSTI Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Na tísňových linkách se rozdrnčely telefony: Po nárazu vodního skútru do skály na Slapech vzlétl vrtulník Operační střediska tísňových linek 158 a 112 přijala dnes po půl druhé odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Vedra utne v sobotu studená fronta, přijdou i silné bouřky. Po víkendu se horko vrátí Česko čeká velmi proměnlivý víkend. Pátek přinese vrchol současné vlny veder, kdy … AKTUÁLNĚ Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Pára na rožmitálské železnici nabídne historický vlak, drezínu i historický autobus Robur. Na nádraží bude celodenní program Milovníci železnice, historie i rodiny s dětmi si přijdou na své v sobotu 1. srpna, … TIP NA VÝLET Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Lboy míří do Příbrami. Klub Peklo se po prázdninách znovu otevře koncertem mladého rappera Příbramský klub Peklo se po prázdninové pauze znovu otevírá a hned startuje silným … KULTURA Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Pozor na instantní nudle! Inspekce varuje před salmonelou Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala naléhavé varování před … AKTUÁLNĚ Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora až 38.500 korun. V Příbrami je práce dost — je čas pravidla změnit? Podpora v nezaměstnanosti může v prvních měsících dosáhnout až 38 500 korun. V době, … ANKETA Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Proteinová horečka pokračuje. Proč jsou bílkoviny dnes téměř v každém výrobku? Ještě před několika lety byly proteinové výrobky spojovány hlavně s kulturisty a … ZAJÍMAVOSTI Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Tománek se vrací na Havaj. V Lucembursku si suverénně vybojoval účast na mistrovství světa Paratriatlonista Jan Tománek si zajistil účast na letošním mistrovství světa na … SPORT
Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Pozor na vedra. Veterináři varují před přehřátím zvířat i cestováním v horku Tropické teploty, které překračují 30 stupňů Celsia, představují velkou zátěž nejen … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz